DHL Supply Chain’den sektöre özel depo yatırımı

Yaklaşık 1 yılda inşaatı tamamlanan Esenyurt deposu için 5 milyon doların üzerinde yatırım yapan DHL Supply Chain Türkiye, yeni tesisinde perakende ve teknoloji sektörüne hizmet verecek. Şirket yaptığı yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceğinin sinyalini veriyor

DHL Supply Chain’den sektöre özel depo yatırımı

Sağlık, teknoloji, perakende, tüketici ürünleri, otomotiv, kimya ve sanayi gibi sektörlerdeki uzmanlığıyla şirketlere rekabet avantajı sağlayan DHL Supply Chain Türkiye, perakende ve teknoloji sektörlerine hizmet vermek üzere inşa ettiği Esenyurt 3 deposunun açılışını gerçekleştirdi.

DHL Supply Chain Türkiye’nin Esenyurt’ta konuşlanan 20 bin metrekarelik yeni tesisi, İstanbul’a olan yakınlığıyla perakende ve teknoloji sektörlerinin lojistik ihtiyaçlarına çok hızlı yanıt verecek. Şirket böylece depolama kapasitesini de artırarak toplam depolama alanını 400 bin metrekareye çıkardı. Tesisin tamamı faaliyete geçtiği zaman bulunduğu bölgede 200 kişiye istihdam sağlayacak.

En yeni lojistik ve tedarik zinciri yönetimi teknolojilerinin kullanılacağı tesisin, perakende ve teknoloji sektörlerine yönelik depolama uygulamaları konusunda bir lojistik üssü olması bekleniyor. TEM’e ve Atatürk Havalimanına çok yakın mesafede olan tesis, Mayıs ayında hizmete girdi. Avantajlı konumu ile dikkat çeken tesis, 12 metre yüksekliğinde ve 21 rampaya sahip.

DHL Supply Chain Türkiye Genel Müdürü Hakan Kırımlı yeni tesis açılışı hakkında düşüncelerini “DHL Supply Chain olarak ülkemizde sektörlerin dünya klasmanında rekabet edebilmesi için yatırımlarımıza devam ederek, halihazırda verdiğimiz tüm depolama ve dağıtım hizmetlerinde Avrupa ve dünya ile yarışacak standartları yakaladık. Esenyurt’ta açılan yeni tesisimiz de ülkemizdeki firmalara dünya standartlarında hizmet vermek üzere tasarlandı ve hizmete açıldı. Bu tesisimizde müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel optimal çözümler sunacağız. Moda ve teknoloji sektörlerindeki hızlı değişen trendlere uygun olarak üretim/ithalat sürecinden pazara ulaşıma kadar geçen zamanı miminuma indirgemek hedeflerimiz arasında. DHL Supply Chain Türkiye olarak bu yıl içerisinde yapacağımız yeni bir depo açılışı ile toplam depolama alanımızın büyüklüğünü 425.000 metrekareye çıkarmayı hedefliyoruz” diyerek paylaştı.