Derbi gecesinin kazananı pizza oldu

Derbi gecesinin kazananı pizza oldu

Dün (25 Ekim) gece oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisini tüm Türkiye nefesini tutarak izledi. 1-1 sonuçlanan derbinin galibi ise, Yemeksepeti kullanıcısı oldu. Yemeksepeti üzerinden Pazar günü toplam 112 bin sipariş verildi. Yemeksepeti kullanım alışkanlıklarına bakıldığında, bu rakam yaklaşık 300 bin porsiyon yemeğin Yemeksepeti üzerinden yendiğini gösteriyor.


Golü, heyecanı ve pizzayı gönülden seviyoruz
Son derbide Pizza siparişleri yaklaşık yüzde 20’lik bir artış gösterdi. Yemeksepeti’nde en çok sipariş edilen ürünlerde, her zaman ilk sıraları Kebap ve Burger ile paylaşan Pizza, önemli spor karşılaşmalarına denk gelen saatlerde siparişini artırarak ilk sıraya oturuyor. Kısacası, Türkiye’yi heyecana boğan maçları bir araya gelerek izliyoruz; bu sırada sadece futbol heyecanını değil, pizzaları da paylaşıyoruz.


Lahmacun geç saatlerin kazananı
Öte yandan, dünkü derbinin hemen öncesine denk gelen 18.00-19.00 saatleri arasında, Yemeksepeti siparişleri geçen haftaya göre ortalama yüzde 30 oranında artarken, derbi saatleri içerisinde herkes maçın heyecanına kapıldığı için sipariş oranları yüzde 15 düştü. Gece siparişleri ise derbiden sonra tavan yaptı ve 21.00-23.00 arasında, derbiye doyamayan taraftarın yorumları izlemeye devam etmesi sebebiyle yüzde 29 arttı. Bu saat diliminde siparişlerini en fazla artıran lezzetler ise yüzde 60 ile lahmacun ve yüzde 40 ile burger oldu.


Fenerliler nakit, Galatasaraylılar kart kullanıyor
Yemeksepeti’nde tuttuğu takımı belirten kullancıların siparişleri incelendiğindeFenerbahçelilerin ortalama sepet tutarlarının Galatasaraylılara göre yüzde 5,1 daha fazla olduğu ortaya çıktı. Ödeme tercihlerine bakıldığında ise Galatasaraylıların daha çok kredi kartı, Fenerbahçelilerin ise nakit kullanmayı tercih edildiği görüldü. Ayrıca, iki taraftar grubunun da sepet ortalamaları derbi günleri yüzde 10 oranında artıyor.