Demet Mutlu dünyanın en çok ilham veren kadınları arasında

Demet Mutlu dünyanın en çok ilham veren kadınları arasında

Dünyaca ünlü lifestyle platformu Refinery29, global iş dünyası ve inovasyon platformu Dmexco kapsamında dünya çapında milyonlara ilham veren kadınlar ile bir dizi söyleşi gerçekleştirdi. Platforma katılan önemli isimler arasında Facebook COO’su Sheryl Sandberg, Youtube CEO’su Susan Wojcicki, Withinlink kurucusu Bessie Lee and Uber CBO’su Bozoma Saint John gibi global çapta ün kazanmış başarılı iş insanları bulunuyor. Türkiye’nin temsilcisi ise Trendyol kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu oldu.

 

Türkiye’nin moda sektörü e-ticaret lideri olan Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu’nun iş hayatında başarılı olmak isteyen kadınlara tavsiyesi ise: “Hata yapmaktan korkmayın, bazen başarısız olabilirsiniz ve hatalarınızdan öğrenirsiniz.”

 

Mutlu platform için verdiği mesajda: “Mükemmel olmak zorunda değilsiniz, kendinizi geliştirmeye odaklanmalısınız.” mesajını verdi. Ekibinin geliştiğini gördükçe kendisiyle gurur duyduğunu belirten Demet Mutlu her zaman ekibiyle birlikte daha başarılı işlere imza attıklarını ve geliştiklerini dile getirdi. 

Dijital pazarlamanın önemini ve gelecekteki iş alanı potansiyellerini belirten platformda Facebook CEEO’su Sherly Sandberg öne çıkan isimler arasındaydı. Sherly Sandberg en çok satanlar listesinde olan “Lean In: Women, Work, and the Will to Lead” kitabında yer alan, kadınların amaçlarına ulaşmaları konusunda tavsiyelerini platformla paylaştı.