Dell’in merkezi Türkiye

11 Kasım 2013 Pazartesi

Dell, Türkiye’de yeniden yapılandı, ekibini güçlendirdi ve satışları 3 yılda 3 kat artırdı. Türkiye bölgesinde en hızlı büyüyen ülke olurken yeni yatırımların da merkezine kondu

dellin-merkezi-turkiye

Teknoloji devi Dell, 17 ülkeyi kapsayan ‘Dell Solutions Tour 2013’un İstanbul ayağını geçen hafta gerçekleştirdi. Uçtan uca ölçeklenebilir çözümler konusunda iş ortaklarının katılımı ile düzenlenen etkinlikte; Dell Çözüm Zinciri, sunucu aileleri, depolama ürün aileleri, ağ tarafındaki yapılar, sanallaştırma gibi temel konulardaki çözümler yer aldı.

Uzun vadeli strateji
Dell EMEA Kurumsal Çözümler Başkanı Tony Parkinson, EMEA İş Geliştirmeden Sorumlu Direktörü Driss El-Ougmani ve Dell Türkiye Genel Müdürü Murat Mediçeler etkinlik boyunca Türkiye’nin Dell sistemindeki konumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundular. Murat Mediçeler, Dell bünyesinde Türkiye’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde en hızlı büyüyen ülke olduğuna dikkat çekti. Türkiye’de daha uzun vadeli stratejiler koymaya başladıklarını kaydeden Mediçeler, doğru ekiple çalışarak başarıya ulaştıklarını anlattı. Mediçeler, şöyle devam etti, “Başarımızın temelindeki sebeplerden birisi ciddi bir ürün ve çözüm portföyümüzün olmasıydı. Biz bunu Türkiye’ye daha yoğun bir şekilde getirmeye başladık. Daha uzun vadeli stratejiler ortaya koymaya başladık ve bunun meyvelerini de aldık. En önemli başarı parametresi doğru bir ekiple çalışmamızdı. İş ortaklarımız ve müşterilerimiz ise başarımızdaki en ciddi katkıya sahip kesimler. Bu bileşenlerle son 3 yılda Dell Türkiye’nin satış rakamları 3 katına çıktı. Türkiye, EMEA bölgesinde 4 büyüme ülkesinden birisi seçildi. Dünya genelinde de 10 ülkeden biri. Hem büyümeyi hem de Türkiye’ye yaptığımız yatırımları da artırmayı planlıyoruz.”

Dell EMEA İş Geliştirmeden Sorumlu Direktörü Driss El-Ougmani ise Türkiye’nin kendileri açısından çok önemli bir pazar olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: “Türkiye, bu bölgede en hızlı büyüyen ekonomileriden birisi. Biz de bundan yararlanmak, Türkiye’yi bir merkez olarak kullanmak istiyoruz. Türkiye’deki konumumuz daha da güçleniyor. Son 3 yılda satışlarımız 3 kat, müşteri tabanımızı ve ortaklarımızın oluşturduğu şebekeyi 2 kat büyüttük. Türkiye’de çok güçlü bir Dell var.”

Teknik desteği Türkçe sunuyoruz
DELL EMEA İş Geliştirmeden Sorumlu Direktörü Driss El-Ougmani, Türkiye’deki 5’inci merkezlerini Gaziantep’e kurduklarını anlattı. Driss El-Ougmani, şöyle devam etti: “Artık Gaziantep’te müşterilerimize 4 saatte yanıt verebiliyoruz. Bilişim sektöründeki müşterilerimizin huzurlu olmasını istiyoruz. Yatırımlarımız bunun yansıması. Aynı zamanda teknik desteği Türkçe ve canlı olarak sunabiliyoruz. Bu piyasaya çok inanıyoruz ve Türkiye’ye daha çok yatırım yapmak istiyoruz. Türkiye, bizim için yeni bir fırsatı temsil ediyor.”

Hem bilgi hem de koruma sağlıyoruz
DELL’İN güvenlik konusunda lider bir kuruluş olduğunu anlatan Dell EMEA Kurumsal Çözümler Başkanı Tony Parkinson, etkinlikte güvenlik konusunda yaptığı sunumda şu noktalara değindi: “Dell, güvenlik konusunda lider bir kuruluş. Hem bilgi hem de koruma sağlıyoruz. Güvenli depolama açısından ciddi satın almalarımız oldu. Bunun için 11 milyar dolar harcadık. Biz bütün dinamiği değiştirmek istiyoruz. İşin yazılım kısmına baktığımızda, şu anda 1.5 milyar dolarlık bir hacmimiz var. Bu da bizi ilk 20 şirket arasına sokuyor. Şu andaki portföyümüz, bunları tamamlayıcı nitelikte. Burada ana çerçeve internet çağında artık endüstri standartlarından çok daha açık uçlara geçildiğini görüyoruz. Bizim yaklaşımımız ise Dell olarak MTA’ları da içeriyoruz. Elimizdeki yazılımları kullanarak işletme masraflarını olabildiğince düşük tutmaya çalışıyoruz. Ölçeklenebilir çözümler sunmaya devam ediyoruz. Veri merkezleri için özel yazılımlarımız var.”

Kaynak: VatanGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri