“Deliler Fatih’in Fermanı” filminin Ankara galasına büyük ilgi

“Deliler Fatih’in Fermanı” filminin Ankara galası ünlü oyuncularının katılımıyla ANKAmall Cinemaximum’da yapıldı

“Deliler Fatih’in Fermanı” filminin Ankara galasına büyük ilgi

ECE Türkiye tarafından yönetilen, Türkiye’nin en büyük alışveriş merkezi olması yanında kültürel ve sanatsal faaliyetleri ile de öne çıkan ANKAmall, vizyona yeni giren filmlerin özel gösterimleri ile oyuncularına da ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Bu kez Cinemaximum’da “Deliler Fatih’in Fermanı” filminin Ankara galası ile filmin oyuncularını ağırladı.

 

Yapımcılığını Angel Film’in üstlendiği, Mustafa Burak Doğu, İbrahim Ethem Arslan ve Esra Vesu Özçelik’in senaryo yazarı, Osman Kaya’nın yönetmeni olduğu filmin Ankara galası başrol oyuncularının katılımı ile ANKAmall Cinemaximum’da gerçekleştirildi.

 

Son günlerin en çok konuşulan filminde özel gösterim öncesi, büyük bir kalabalıkla karşılaşan film ekibi bir araya geldiği sinemaseverlere film hakkında açıklamalar yaptılar.

 

Filmin oyuncularından İsmail Filiz, Deliler’in öz kahramanlar olduğunu söyleyerek: “Tarihimizi unutmayalım. Özellikle gençlerimiz filmi seyretmeli.” dedi. Tarihi belgeler ışığında film yaptıklarını söyleyen Cem Uçan ise: “Film 23 Kasım’a kadar bizimdi. Artık bundan sonra sizin, Türkiye’deki 80 milyon delinin filmi. İnşallah bundan sonra iyi projeler devam edecek. Adamlar ne iyi film yapmış diyoruz, işte o adamlardan bizde çok var. Biz de onlardan birkaçıyız.” diye konuştu.

 

Kazıklı Voyvoda Vlad Tepeş’in Osmanlı Sarayı’na uzanan hayatını anlatan ve kadrosunda Erkan Petekkaya, Cem Uçan, Yetkin Dikinciler, Nur Fettahoğlu, İsmail Filiz, Hakan Yufkacıgil, Gökçe Özyol, Rüzgar Aksoy, Gülşah Şahin Uçan, Demet Tuncer, Kamil Güler, Namık Rüstemhanlı, Mehmet Ali Karakuş, Mehmet Pala ve Batın Uçan gibi başarılı oyuncuların yer aldığı filmde Fatih Sultan Mehmet’in görevlendirdiği “Deliler” adlı askeri birlikte görev yapan bir grubun, Eflak Voyvoda’sı Tepeş’in Osmanlı Cihan Devleti’nin Doğu Avrupa’daki topraklarında yaşayanlara uyguladığı zulmü sona erdirmek için yapılan mücadele anlatıyor.