Perakende PageSkin

‘’Değişime Önderlik Etme’’ Özel Kategori Ödülü Penti’nin oldu

‘’Değişime Önderlik Etme’’ Özel Kategori Ödülü Penti’nin oldu

Unifi Inc. tarafından gerçekleştirilen ve sürdürülebilir bir dünyayı desteklemeye gerçek bir bağlılık sergileyen marka, tekstil ve perakende ortaklarının ödüllendirildiği ‘REPREVE® Champions of Sustainability’nin kazananları açıklandı.  Değişimin öncüsü ve Türkiye’nin lider iç giyim markası Penti, sürdürülebilirlik yaklaşımıyla ‘Değişime Önderlik Etme’ özel ödülünün sahibi oldu!

 

Yenilikçi, geri dönüştürülmüş ve sentetik iplik üreticisi olan Unifi Inc. tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘REPREVE® Champions of Sustainability’ ödüllerinin sahipleri belli oldu. Sürdürülebilir bir dünyayı destekleme taahhütlerini gösteren marka, tekstil ve perakende ortaklarına verilen REPREVE® Champions of Sustainability ödüllerinde, ‘Değişime Önderlik Etme’ adlı özel ödülün sahibi ise Penti oldu.  

 

REPREVE® Champions of Sustainability ödüllerinde; 10 milyon veya daha fazla geri dönüştürülmüş plastik şişeyi dönüştüren 38 marka/perakende ortağı ve REPREVE® performans elyaflarının kullanımıyla 50 milyon veya daha fazla geri dönüştürülmüş plastik şişeyi dönüştüren 55 tekstil ortağı değerlendirildi.

 

Geçtiğimiz yıl, 1 milyon pet şişeyi ve 5 tondan fazla endüstriyel naylon atıklarını geri dönüştürerek 'I’M IN' Değişime Varım koleksiyonuyla dikkatleri üzerine çeken Penti, Türkiye’de sürdürülebilir modada farkındalığa destek oldu. Tıpkı koleksiyonun adı gibi, REPREVE® Champions of Sustainability ödüllerinde; Türkiye’de sektöründe ‘Değişime Önderlik Etme’ özel ödülünün sahibi olan Penti için açıklamada bulunan Unifi ABD Başkan Yardımcısı Jay Hertwig şu sözleri söyledi; ‘‘ ‘Değişime Önderlik Etme’ özel ödülü için, giyim hattında ve mağazalarında sürdürülebilirliği teşvik etme çabalarından dolayı Türkiye'nin önde gelen perakendecisi Penti'yi seçtik. Bu ödüllerin ve programın bir bütün olarak daha fazla markaya ve perakendeciye REPREVE®'i seçerek sürdürülebilirlik hedeflerini genişletmeleri için ilham vermesini umuyoruz’’.

Penti Ceo’su Mert Karaibrahimoğlu ise ödülle ilgili şu sözleri dile getirdi; “Bu ödül, sürdürülebilirlik adına ne kadar doğru bir adım attığımızı ve farkındalık yaratma konusunda ne kadar başarılı bir sonuca imza attığımızın bir göstergesi. Ayrıca bir Türk markası olarak, birçok global markayı geride bırakıp, uluslararası bir platformda bu ödüle layık görülen tek marka olmak, bizler için büyük bir gurur. Biz, bu ödülle birlikte sorumluluğumuzun daha da arttığının farkındayız. Umuyoruz ki birçok kişiye, üreticiye ilham olmaya da devam ederiz. Unifi Inc.’e teşekkür ediyoruz. Penti olarak çevre bilinçli üretime devam ederek ve müşterilerimizi doğa dostu koleksiyonlar ile buluşturmaya devam edeceğiz. Geçtiğimiz yıl, konvansiyonel polyester ve polymid malzemeler yerine geri dönüştürülmüş elyafın dünya lideri “REPREVE®’’ ipliklerini kullandığımız 'I’M IN' Değişime Varım koleksiyonumuzla doğa dostu bir üretim yönetimi ile enerji tasarrufu sağlayarak modadaki sürdürülebilirliğe dikkat çektik. Unifi iş birliği ile doğada atık halde bulunan 1 milyon pet şişeyi ve 5 tondan fazla endüstriyel naylon atıklarını geri dönüştürdük. Herkesin üzerinde severek taşıdığı bu özel koleksiyonumuz kısa sürede tükendi. Doğa dostu üretimimize durmaksızın devam ediyoruz, Penti olarak önümüzdeki 3 yıllık dönem içerisinde, 2024 hedeflerimiz doğrultusunda sürdürülebilirlik programında geri dönüştürülmüş ürünlerin yanında, çevreye duyarlı kumaşlardan yapılmış koleksiyonlar ve uzun ömürlü kullanıma uygun özellikte ürünleri de müşterilerimizle buluşturacağız.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin