Perakende PageSkin

DeFacto Kazakistan’da büyüyor

Perakende tekstil sektörünün Türkiye’deki önemli markalarından DeFacto, Kazakistan’daki hizmet noktalarını artırmaya devam ediyor. Öskemen ADK AVM’de açılan yeni DeFacto mağazası, Kazakistan’daki 8’inci, yurtdışında ise 14’üncü DeFacto mağazası oldu

DeFacto Kazakistan’da büyüyor

‘Akdeniz Rahatlığı’ mottosu ile perakende tekstil sektörünün öncüleri arasında yer alan DeFacto, dünya markası olma vizyonu ile yurtdışı yatırımlarını sürdürüyor. Marka, son olarak yurtdışındaki odak noktalarından biri olan Kazakistan’da yeni mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

2012 yılında Kazakistan’da ilk mağazasını hizmete sunan DeFacto, yeni mağazasıyla Kazakistan’da 8 yurtdışında ise 14 şubeye ulaştı. Akdeniz modasının öncüsü DeFacto, Öskemen ADK Alışveriş Merkezi’nde yer alan yeni mağazasında 790 metrekare alanda hizmet veriyor.

Her sezon yeni koleksiyonları ile moda tutkunlarının beğenisini toplayan DeFacto, rahatlık ve şıklığı bir arada tüm dünyaya ulaştırmayı hedefliyor. Defacto Perakende Grup Başkanı İhsan Ateş,  ‘10 yıl içinde 10 ülkede markalaşarak gerçek bir dünya markası olma vizyonuna paralel olarak yurt dışı pazarlarında hızla büyümekteyiz. Kazakistan’da 21 mağaza olma hedefi ile yolumuza devam ediyoruz’ dedi.

Kurulduğu 2003 yılından bu yana rahatlığından ödün vermeden, her ortamda şık ve modern görünmek isteyenlere uygun koleksiyonlar tasarlayan DeFacto, müşterilerine daha yakın olabilmek ve daha fazla lokasyonda hizmet verebilmek adına çalışmalarını sürdürüyor.