DeFacto, Avrupa İş Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil edecek

DeFacto, 2011 yılında göstermiş olduğu yüksek performans dolayısıyla Avrupa İş Ödülleri 2012/13’te (European Business Awards) Türkiye’yi temsil edecek

DeFacto, Avrupa İş Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil edecek

Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden olan Avrupa İş Ödülleri 2012/13’ün ilk turunda rakiplerini geride bırakan DeFacto, Türkiye’yi temsil edecek 19 ulusal şampiyon arasına girdi. DeFacto’nun ‘Yılın İşi Ödülü’ (Business of the Year Award) kategorisinde Türkiye’yi temsil edeceği yarışmanın finali, Avrupa Komisyonu yetkililerinin de katılımıyla Nisan 2013’te düzenlenecek, yarışmada finalistler Rubon d’Honneur statusü ve global ödül için yarışacaklar.

Bu yıl altıncısı düzenlenen Avrupa İş Ödülleri, inovatif yaklaşımlarla başarılı ticari sonuçlar alan ve sosyal sorumluluk bilinciyleçevresine katkı sağlayan şirketlerin görünürlüğünü ve bilinirliğini artırmayı hedefliyor.

Avrupa İş Ödülleri’nde ‘Yılın İşi Ödülü’ (Business of the Year Award) kategorisinde Türkiye’yi temsil etmekten büyük gurur duyduklarını belirten DeFacto Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Ateş, “2011 yılında, satışlarımızı bir önceki yıla oranla yaklaşık yüzde 50 arttırdık. 2010 yılı sonunda 89 olan mağaza sayımızı 2011’de 133’e, 2 bin 947 olan çalışan sayımızı ise 3 bin 916’ya yükselttik. 2011 yılında ayrıca; IPSOS KMG tarafından gerçekleştirilen Lovemark araştırmasında hazır giyim sektöründe en sevilen markalardan biri olarak seçildik, Fortune dergisinin en başarılı şirketler sıralamasında en hızlı büyüyen 25 şirket arasında yer aldık, mutluluk departmanı projemiz ile Perakende Günleri 2011’de ‘En İyi İnsan Kaynakları Uygulaması’ ödülünü aldık. Bu başarılarımıza ek olarak şimdi de Avrupa İş Ödülü’nde Türkiye’yi temsi edecek olmaktan büyük onur duyuyoruz. Marka olarak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımızla ve çalışanlarımızın mutluluğunu gözeten anlayışımızla çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz” dedi.