ÇYDD’nin 20’nci yıla özel sergisi çocukları sevindirecek

26 Eylül 2012 Çarşamba

Mine Arasan`ın “Hayatı Gülümseten Renkler” adlı koleksiyonundan oluşan sergisinin ardından Midtown, 17 - 30 Eylül günleri arasında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği`nin (ÇYDD) karma resim sergisine ev sahipliği yapıyor

cyddnin-20nci-yila-ozel-sergisi-cocuklari-sevindirecek

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), 1989 yılında İstanbul’da Prof. Dr. Aysel Ekşi, Prof. Dr. Türkan Saylan, Prof. Dr. Aysel Çelikel, Prof. Dr. Necla Arat, Dr. Tüten Ang ve Birnur Özümert tarafından çağdaş eğitimi desteklemek amacı ile kuruldu. Eğitimde fırsat eşitliği sağlanmasına katkıda bulunan dernek, 1991 yılından bugüne 54 bin 650 ilköğretim ve lise öğrencisi kız ile 62 bin 497 üniversite öğrencisine bireysel ve kurumsal bağışçıların katkılarıyla burs verdi.

1992 yılında Prof. Gülseli Tamkoç, ÇYDD genel merkezdeki dostları ile görüşmelere başlayarak Bodrum’da da eğitime destek verecek gönüllüleri bir araya getirmek için çalışmalara başladı; böylece 1992 yılında ÇYDD Bodrum Şubesi faaliyetlerine başladı.

Dernek “Sorunun değil, çözümün bir parçası olma” ilkesiyle tam 20 yıldır çağdaş eğitimle yaratılacak çağdaş bir toplum için çalışıyor. 2011 yılında sağlanan burslar ile 350 öğrencisine destek olan Bodrum Şubesi, burslar dışında kültürel ve sanatsal etkinliklerin devamlılığı için kişi ve özel kuruluşların yaptığı çalışmalar ile faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu faaliyetlerden bir tanesi de ÇYDD Bodrum Şubesi’nin kuruluşunun 20’nci yılına özel olarak Bodrum Midtown Alışveriş Merkezi’nde yapılıyor. Eğitime destek amacıyla Midtown’da sergilenen tabloların geliri desteğe ihtiyaç duyan öğrenciler için kullanılacak. Bu etkinlik kapsamında sanata ve eğitime destek vermek isteyen tüm gönüllüler, 19 -30 Eylül günleri arasında Midtown Alışveriş Merkezi’nde sergiyi ziyaret edebilirler.

Sergiye katkıda bulunan sanatçılar; Gülçin Anıl, Cengiz Çeliker (Evgani), Engin Dalyancı, Nejat Erem, Sabiha Gülgün Haksal, Tahir Molu, Aynur Sencan, Güler Pasiner, Seyhan Demir.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri