ColdChain Expo Eurasia, sektörün 2020 yılına dek %13,9 büyümesine katkı sağlayacak!

1 – 4 Eylül 2016 tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da gerçekleşecek WorldFood Istanbul’da yer alacak Soğuk Zincir Lojistik, Ekipman ve Teknolojileri Özel Bölümü - ColdChain Expo Eurasia; bölgenin soğuk zincir sektörüne yönelik “ilk uzmanlaşmış etkinliği” olarak ön plana çıkıyor

ColdChain Expo Eurasia, sektörün 2020 yılına dek %13,9 büyümesine katkı sağlayacak!

Dünyada hızla artan nüfus yoğunluğu ve değişen tüketici davranışları; taze, dondurulmuş ve hazır gıda ürünlerine yönelik talebi yaratıyor. Bu talep; nakliyat ve depolama için soğuk zincir sistemlerine olan ihtiyacı da hızla arttırıyor.

Global Cold Chain Alliance başta olmak üzere, Türkiye'de Soğuk Zincir Lojistiği Derneği ve UTİKAD tarafından desteklenen bu özel bölüm, eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek konferansa ev sahipliği yapacak. Sektördeki en son gelişmeler akademisyenler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla ele alınacak. Konferans aynı zamanda soğuk zincir sektörünün gelişmesine ve globalleşmesine destek sağlayacak.

 

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan EUF – E Uluslararası Fuarcılık tarafından düzenlenen 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul; bu sene ilk kez düzenlenecek olan ColdChain Expo Eurasia özel bölümüne ev sahipliği yapacak. Avrasya Bölgesi’nin soğuk zincir sektörüne yönelik ilk uzmanlaşmış etkinliği olan bu özel bölüm, Soğuk Zincir Hizmetleri, Soğuk Nakliyat ve Ekipmanları, Soğuk Depolama ve Ekipmanları konusunda faaliyet gösteren firmalara yeni iş ve işbirliği fırsatları yaratacak. Özel bölüm kapsamında gerçekleştirilecek ikili iş görüşmelerin soğuk zincir sektörünün 2020 yılına kadar \%13,9 büyümesine katkı sağlayacak.

 

Konferans programında: “Soğuk Zincir Gıda Güvenliği İlişkisi”, “Üreticiler Açısından Soğuk Zincir ve Ürün Raf Ömrü”, “Fast Food Sektöründe Soğuk Zincir”, “Ön Soğutmanın Çöpe Giden Gıdaların Azalmasına Etkisi”, “Çöpe Giden Gıdalar”, “Soğuk Hava Deposu Nasıl Olmalıdır?”, “Sıcaklık Nasıl Ölçülür?”, “Isı Kontrollü Gıda Taşımacılığı” ve “Sıcaklığın Online İzlenmesi” konuları ele alınacak. Günümüzde oldukça büyük bir öneme sahip olan “Soğuk Zincir” sektörüne ışık tutacak olan konferanslar, verimli bilgi alışverişleri için güzel bir ortam yaratacak.

 

ColdChain Expo Eurasia; Yiyecek Üretimi ve Tedariği, Meyve ve Sebze, Et ve Süt Ürünleri, Deniz Mahsulleri ve Balık, Dondurulmuş ya da Soğutulmuş Gıda Ürünleri, Tarım ve Bahçecilik,
Toptancılık, Dağıtım ve Perakendecilik, Nakliyat, İlaç Ürünleri ve Sağlık Hizmetleri, Soğuk Depo Sahipleri ve HORECA (Otel, Restoran, Kafe) gibi sektörlerde ısı kontrollü nakliyat, depolama ve kaldırma ürün ve hizmetlerine sahip olan, bunları kiralayan ya da yöneten profesyonelleri bir araya getirecek.

 

1 – 4 Eylül 2016 tarihlerine arasında İstanbul Fuar Merkezi, CNR Expo’da gerçekleşecek 24. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı - WorldFood Istanbul ve 31. Uluslararası Ambalaj Paketleme ve Gıda İşleme Sistemleri Fuarı – Ipack Turkey gıda ve ambalaj sektörlerini bir araya getirecek. Eş zamanlı düzenlenen fuarlar, her iki sektörün gelişmesi, büyümesi için fırsatlar sunacak. WorldFood Istanbul’da bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek “Soğuk Zincir Lojistik, Ekipman ve Teknolojileri Özel Bölümü - ColdChain Expo Eurasia" ve “Gıda Katkıları Özel Bölümü - Ingredients Turkey’in yanı sıra, Ipack Turkey’de “Gıda İşleme Makine ve Ekipmanları Özel Bölümü – WorldFoodTech” ilk kez yer alacak.