Chep’in mavi paletleri perakendenin yeni gözdesi

Palet havuzlama çözümlerinde global lider olan Chep tüketim ürünleri, taze gıda ve içecek gibi alanlarda Chep’e özgü mavi teşhir paletleriyle müşterilerine farklı iş çözümleri sunuyor. Chep çözümleriyle perakende ve üretim sektörlerinde verimlilik artıyor

Chep’in mavi paletleri perakendenin yeni gözdesi

Danone, P&G, Henkel, Dr. Oetker, Kimberly Clark, Heinz ve Nestle Water gibi dünyanın önde gelen şirketlerine palet havuzlama çözümleri sunan Chep, Türkiye’de de üretim ve perakende sektörlerinin verimliliğini artırmak istediği alanlara eğiliyor.

Türkiye’de Dimes, Paşabahçe ve Konya Şeker gibi şirketlerle çalışan Chep’in farklı boyut ve özelliklerdeki mavi paletleri, üreticiden tüketiciye, depolardan mağaza stok alanlarına ve raflarına kadar tedarik zincirinin tüm halkalarında verimliliği artırıyor, şirketlere büyük oranda tasarruf ve kazanç sağlıyor.

Ortak sorun: Ürün bulunabilirliği
Gıda ve Market Uzmanları’nın (IGD) araştırmasına göre, müşterilerin neredeyse tamamı marketlerde aradıkları ürüne ulaşamıyor. Müşterilerin yüzde 94’ü genel olarak ürünü markette bulmakta zorlanırken, yüzde 91’i de ürünü raflarda bulamıyor. Yine müşterilerin yüzde 94’ü ürünlerin hasarlı olduğundan şikayet ederken, yüzde 86’sı da ürüne ulaşma sırasında koridordaki engellerden yakınıyor.

Aynı şekilde ürünün mağaza stok alanlarından mağaza raflarına transferi sırasında yüzde 5 ila 8’lik bir kaybın söz konusu olduğu düşünüldüğünde, ürün bulunabilirliğinde yeni sorunların önlenmesi gereği yeni bir sorun daha ortaya çıkıyor.

Çözüm odaklı mavi teşhir paletleri
Son yıllarda Orta ve Doğu Avrupa’daki ülkelerde çalışmalarına odaklanan ve Avrupa’da 17 bin müşteriye ulaşan palet tedarikçisi Chep’in iş ortaklarına sunduğu teşhir paleti çözümleri, mağazalardaki sunum ve sergileme şeklini değiştirerek tedarik zinciri genelinde önemli kazanımları beraberinde getiriyor, ortak sorunları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Dayanıklı çelik blok tasarımıyla 800 x 600 milimetre boyutundaki “Yarım Paletler”, yağ, su, içecek, mısır gevreği gibi yüksek hacimli ve ağır ürünler için ideal bir teşhir ortamı yaratırken, aynı zamanda elleçleme ve nakliye sırasında ürünlerin sağlam kalmasını sağlıyor.

600 x 400 mm boyutundaki “Çeyrek Paletler” ise, şekerleme ve sağlık ürünleri gibi küçük hacimli ve yüksek değerli promosyon ürünleri için ideal çözümler yaratıyor. Tutarlı dört taraflı girişe imkan tanıyan, 500 kilograma kadar güvenli kullanım olanağı sunan ve metal takozlarla desteklenen Chep teşhir paletleri, standart elleçleme ekipmanlarıyla kullanım için de çok uygun. 

Teşhir paletleri ne gibi avantajlar sağlıyor?
Etkin sunum ekipmanı olarak da kullanılabilen ahşap, metal ve plastik malzemeli teşhir paletleri, mağazalarda sunum alternatifleri yaratarak alışveriş deneyimine engel olmaması, promosyon alanı kullanımı, marka bilinirliği ve ürün görünürlüğüne ve nihayetinde satış artışına büyük ölçüde katkı sağlıyor.

Aynı zamanda sunum ve stoklama maliyetleriyle birlikte ürün hasarında azalma yaşanması nedeniyle, promosyon hazırlama süreci daha hızlı tamamlanıyor ve maliyet düşüşü gözle görülür biçimde fark ediliyor. Tüm bu unsurlara ek olarak tedarik zinciri sürecinde toplama, taşıma ve aktarma aşamalarında zamandan ve maliyetten tasarruf edilmesini sağlıyor.

Sertifikalı ağaçlardan elde edilen Chep paletleri, aynı zamanda tamamen geri dönüştürülebilir niteliğe sahip olduğu için doğal kaynakların korunmasına ve müşterilerin dolaylı olarak sürdürülebilir çözümleri desteklemesini sağlıyor.