Chep paletlerinin tamamı ticari ormanlardan temin ediliyor

Ekipmanlarının üretim, bakım ve onarım süreçlerinde titizlikle çalışan ve sürdürülebilirliğini koruyan CHEP, kırılmalara karşı ekstra dayanıklı olan paletleriyle tedarik zinciri yönetimini güçlendiriyor. Türkiye’de yerli tedarikçiler tarafından yerli hammadde kullanılarak üretilen CHEP paletlerinin tamamı ticari ormanlardan temin ediliyor. Aynı zamanda gıda hijyeni ve benzeri alanlardaki gereksinimleri karşılamak için endüstri standartlarına göre üretilip muhafaza ediliyor

Chep paletlerinin tamamı ticari ormanlardan temin ediliyor

2009 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren CHEP; tedarik zinciri çözümlerinde dünyanın önde gelen markalarından biri olarak hizmet veriyor. Hızlı tüketim ürünleri, gıda, içecek ve perakende sektörlerine endüstriyel ahşap paletlerden çeyrek plastik palet teşhir çözümlerine kadar, tedarik zincirine uygun standart kaliteli ekipmanlar sunuyor ve tedarik zinciri yönetimini güçlendiriyor.

 

CHEP, paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeliyle paletlerinin üretiminden geri dönüşümüne kadar sürdürülebilirliğe odaklanıyor. Ahşap paletlerde kullanılan kerestelerin tamamına yakınını, Orman Sertifikasyonu Destekleme Programı (PEFC) ve Orman Koruma Konseyi (FSC) sertifikalarının her ikisine de sahip olan ormanlardan temin ediyor. Kereste fabrikalarından ve bakım merkezlerinden gelen atık ağaç liflerini ve ahşap parçaları kompozit bloklara dönüştürerek palet onarımında kullanıyor. Türkiye’de yerli tedarikçiler tarafından yerli hammadde kullanılarak üretilen CHEP paletlerinin tamamen ticari ormanlardan elde edilmesi, kalite sürekliliğini sağlayan ve çevresel performansını yükselten en önemli kriterler arasında yer alıyor.

 

Paletler endüstriyel standartlara uygun olarak üretiliyor

CHEP kırılmalara karşı ekstra dayanıklı olan ekipmanları ile tedarik zincirindeki malzeme taşıma verimliliğini artırıyor. Endüstri standartlarına göre üretilip muhafaza edilen paletlerin devrilme riski minimum seviyeye iniyor. Servis merkezlerinde uyguladığı test programıyla paletlerini darbe, basınç, titreşim ve çevre simülasyonlarından geçiriyor; paletlerin ölçüsü ve parçalarının uyumunu kontrol ederek yük taşıma kapasitesini test ediyor. Aynı zamanda paletlerini yeniden kullanıma sunmadan önce sorunlu çiviler onarılıyor ya da değiştiriliyor, kırık tahtalar geri dönüşüm için sökülüyor, kir ve ufak kalıntılar temizleniyor ve gerekli yerlere yeniden boya uygulanıyor.

 

Kesintisiz hizmet anlayışı ile müşterilerine kaliteli ve sürdürülebilir ekipmanlar sunduklarını belirten CHEP Türkiye Kurumsal İletişim Müdürü Serhat Enyüce: “CHEP olarak yalnızca üretim hatlarında değil, hammadde taşınmasından ürünlerin mağazaya teslimine kadar tedarik zincirinin her aşamasında Türkiye’nin her yerine ulaştırdığımız dayanıklı, kaliteli ve standart ekipmanlarımızla verimliliği artırıyoruz. Paylaşıma ve yeniden kullanıma doyalı iş modelimiz ile üreticilerin karşılaştığı temel sorunlara en etkili çözümler sunuyoruz. Kalite standartlarındaki sürekliliğimiz sayesinde ürün hasarını ve otomatik sistemlerdeki aksaklıkları azaltıyoruz.” dedi.