Ceylan Karavil ParK AVM'de nefes kesen tatbikat

Ceylan Karavil ParK AVM'de nefes kesen tatbikat

Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinin en büyük alışveriş ve sosyal yaşam merkezi olarak 2014 yılında Karavil Grup ve Ceylan Grup ortaklığında kapılarını açan, kiralama ve yönetimi ENS Danışmanlık tarafından yapılan Ceylan Karavil Park AVM de yapılan yangın ve deprem tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Ceylan Karavil Park Alışveriş Merkezinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yaşanabilecek olası yangın ve deprem tehlikelerine karşı tatbikat gerçekleştirildi. Tatbikata, AFAD ekipleri ve alışveriş merkezi çalışanları katıldı. Tatbikata katılacak olanlara yangın ve deprem anında yapılması gerekenler anlatıldıktan sonra tatbikata geçildi. Tatbikat yaklaşık bir saat sürdü. Alışveriş merkezi çalışanlarına AFAD ekipleri  tüm alışveriş merkezi çalışanlarına olası durumlarda ne gibi tedbirlerin alınması gerektiğini anlattı. Tatbikatın ardından AFAD yetkilileri ,alışveriş merkezi  çalışanlarına yangın söndürme brifingi verdi. Tatbikatın sorunsuz tamamlanmasının ardından çevrede bulunan vatandaşlar, tatbikata katılan tüm ekipleri tebrik ederek alkışladı.

Ceylan Karavil Park AVM Müdürü Necati Ufuk Toydemir ise tatbikatın başarıyla sonuçlandığına sevindiklerini ifade ederek, "Alışveriş merkezimizde her yıl bu tatbikatı yapıyoruz. Bu yıl da yine ilimizdeki AFAD birimlerin katılımıyla bu tatbikatı başarı ile gerçekleştirdik. Diyarbakır’ da tatbikatımıza destek veren tüm birimlere teşekkür ediyoruz. Bu konuya her yıl biraz daha fazla önem ve değer veriyoruz. Bu hem bizim için hem de Diyarbakır' da yaşayan ve Ceylan Karavil Park AVM’ yi ziyaret eden misafirlerimiz için ne kadar güvenli olduğu gösteren bir tatbikat oldu" dedi.