CEO yetiştirmede P&G dünya lideri oldu

04 Mart 2019 Pazartesi

Küresel ölçekte iş dünyasının haber, inceleme, araştırma mecralarından Forbes’un DHR International ile sonuçlandırdığı yeni araştırmaya göre Procter&Gamble (P&G), pazarlama profesyonellerinden CEO yetiştirmede dünya lideri oldu

ceo-yetistirmede-pg-dunya-lideri-oldu

Forbes tarafından yapılan ve hangi şirketlerin C seviye yöneticiler yetiştirdiğini araştıran çalışmanın sonuçlarına göre, pazarlama organizasyonunda kariyer geliştirme ve CEO yetiştirme alanında açık arayla bir numaraya yerleşen şirket, tüm dünyada, 10 kategoride 65 farklı markasıyla var olan P&G oldu. Sonuçlara göre, başta ABD olmak üzere global ölçekte çeşitli sektör ve şirketlerde pazarlama kökenli olup halen CEO görevini yürüten yöneticilerin yüzde 20’si P&G kökenli.

 

Hangi şirketlerin ve hangi sektörlerin pazarlama profesyonellerini CEO’ya dönüştürmede daha başarılı olduğu sorusu üzerinde durulan araştırmada, bazı şirketlerin pazarlama birimlerinde çalışmanın adeta akademik bir eğitim gibi CEO pozisyonuna ulaşmada yüksek katkı verdiği ortaya konuyor. Bu alanda lider olan P&G’nin ise gerek işe almada, gerekse elemanlarını tabi tuttukları eğitim süreçlerinde üstün özelliklere sahip oldukları ifade edildi.

 

Kimler P&G kökenli?

Araştırma,  bulguyu destekleyen isimlere de yer veriyor. Buna göre, ABD’nin en geniş mağaza ağına sahip alışveriş merkezleri şirketi olan Kohl’s’un şu anki CEO’su Michelle Gass, Western Union’un eski Başkanı, şu an J.G.Wentworth CEO’su ve PayClipInc’in Yönetim Kurulu üyesi olan StewartStockdale, RalphLauren’in CEO’su PatriceLouvet şu anda ve şu an emekliye ayrılmış olsa da Unilever’in araştırma sırasında CEO’su olarak görev yapan Paul Polman, P&G de çalışmış isimler.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri