Cengiz Abazoğlu ve adL’den özel koleksiyon

Modacı Cengiz Abazoğlu ve Türk markası adL, ALlfred Hitchcock’un kült filmi Kuşlar’dan ilham alarak hazırladığı 2017 İlkbahar-Yaz ‘‘Bird’’ koleksiyonuyla, genç, konforlu ve şık olmanın detaylarını modaseverlerle buluşturuyor

Cengiz Abazoğlu ve adL’den özel koleksiyon

Moda Cengiz Abazoğlu ve adL 2017 İlkbahar-Yaz için özel bir koleksiyon hazırladı. Koleksiyon ilhamını, ünlü film ‘‘Birds’’ ve gökkuşağının renklerinden alıyor ve renkleri tasarımlarla buluşarak doğal ve rahat olmanın sırlarını veriyor. Kalın bordur çizgiler, maskülen geniş kesimler, püskül detaylar, ponpon saçaklar koleksiyonu hareketlendirirken, empirme desenler ve kaftanlar modernize edilerek birçok kombine alternatif sunuyor. Sezon trendi nakışlar ve desen boyamalar jean pantolonların sportif ruhunu yumuşatırken, fermuar detaylar, metalik kaplamalarla sokak stilini canlandırıyor.

 

Cengiz Abazoğlu 1960’larda hayatımıza giren Alfred Hitchcock’un kült filmi Kuşlar’dan ilham alarak hazırladığı koleksiyonu için şunları söyledi: “Koleksiyonun ana teması doğal ve rahat olmak. Hafif yalın ve konforlu olan genç kadınların ruhunu yansıttığımız tasarımlar gökkuşağı renkleriyle hayat bularak özgür ve sonsuz yolculuğuna devam ediyor. Modernize ettiğim kaftan ve empirmeler bu baharın gözdesi olmaya aday.’’ dedi.