CarrefourSA’ya ödül

29 Mart 2013 Cuma

CarrefourSA, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen “16’ncı Geleneksel Tüketici Ödülleri” yarışmasında “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” dalında ödüle layık görüldü

carrefoursaya-odul

Türkiye perakende sektöründeki 20’nci yılını kutlayan CarrefourSA, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Tüketici Ödülleri Yarışması’nda “Tüketici Memnuniyetini İlke Edinen Firma” dalında ödüllendirildi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Ankara’daki Genel Merkezi’nde Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’nın katılımıyla düzenlenen törende CarrefourSA adına ödülü, CarrefourSA Yönetim Kurulu Üyesi Merter Özay aldı.

Özay; “Müşterilerimizden gelen tüm geri bildirimleri kendimizi daha da geliştirebileceğimiz fırsatlar olarak görüyoruz. Müşter memnuniyeti politikamız kapsamında, geçtiğimiz yıl Gümrük ve Ticaret Bakanlığı iş birliği ile tüm mağaza personelimize Tüketici Hakları ve Müşteri Odaklı Hizmet konularında 45 bin saatten fazla eğitim verdik. Yine, bu çerçevede her yıl ortalama binden fazla müşterimize düzenlediğimiz Müşteri Dinleme Toplantıları ile müşterilerimizin sesine kulak veriyor, yılda ortalama 12 bin kişi ile anket çalışmaları gerçekleştiriyoruz. CarrefourSA olarak her bir müşterimizin talep, şikayet veya teşekkürlerini kolayca bize ulaştırabilmeleri için çağrı merkezinden sosyal medyaya, e-posta imkanından müşteri iletişim formlarına kadar çok geniş bir yelpazede iletişim olanağı sağlıyoruz. Çağrı merkezimizde aylık ortalama 8 bin müşterimizi dinliyor, olası bir şikâyeti en geç 8 saat içinde çözüme kavuşturuyoruz” şeklinde konuştu.

Farklı hizmetlerle kolaylık ve konfor imkânı
CarrefourSA’nın müşterilerine yönelik olarak sunduğu farklı hizmetlerle de müşterilere kolaylık ve konfor imkanı sunduğunu belirten Özay, şöyle konuştu: “Türkiye’de faaliyete geçtiğimiz tarihten bu yana geçen 20 yıllık süreçte sektörümüzü de geliştiren birçok yeniliğe imza attık. Online satış kanalımız Sen – Al Market ve Bodrum’da hizmete giren Carrefour Drive uygulaması ile müşterilerimize zaman kazandırıyor, 40 kilogram üzerindeki elektronik eşya ve mobilya ürünlerini ücretsiz eve teslim ediyor, engelli müşterilerimize özel alışveriş arabaları ile hayatlarını kolaylaştırıyoruz. Bunların yanı sıra bebeği olan ailelerimizi düşünerek mağazalarımızda Bebek Bakım Odası bulunduruyor, alışverişini taşımak istemeyenlere kargo hizmeti sağlıyoruz.”

“Hizmet ve taahhütlerimizi ödüllerle taçlandırdık”
CarrefourSA’nın müşterilerine yasal olarak sunulan hakların ötesinde kolaylık ve avantajlar sağlayacak dört farklı konuda taahhütleri bulunduğunu söyleyen Yönetim Kurulu Üyesi, “Hipermarketlerimizden satın alınan belirli ürünlerin aynısını, o mağazamızın sınırları içinde bulunan rakip bir mağazada daha ucuza bulan müşterilerimize, aradaki fiyatın tam iki katını ödüyoruz. Kasa fiyatı eğer raftaki fiyattan yüksek ise kasadan geçirilen 30 TL altındaki ilk ürünü hediye ediyoruz. Müşterilerimiz satın aldıkları ürünü, ambalajı bozulmamış halde satış fişi veya faturasıyla birlikte 30 gün içerisinde getirmeleri durumunda değiştirebiliyor veya iade alabiliyoruz. Bunlara ek olarak ürün barkodunun sistem hatası sebebiyle kasada okumaması halinde satın almak üzere kasadan geçirilen 200 TL altındaki ilk ürünü hediye ediyoruz. Bu çerçevede fark yaratan hizmetlerimiz ve müşteri memnuniyeti sağlayan taahhütlerimizi, 2011 ve 2012 yıllarında sikayetvar.com tarafından ‘Şikâyetlerini En İyi Yöneten Firma’ ödülü, 2012 yılında Telephone Doctor tarafından verilen ‘En İyi Çağrı Merkezi’ ödülleriyle taçlandırdık” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından bu yıl 16’ncısı düzenlenen Tüketici Ödülleri Yarışması’nda ödüller; tüketici bilincinin geliştirilmesi, tüketicilerin yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmesi, tüketici talep ve tercihlerini dikkate alan firmaların teşvik edilmesi, tüketici hukuku veya tüketicinin korunması ile ilgili bilimsel çalışmaların özendirilmesi amacıyla 2011 yılı faaliyetleri dikkate alınarak verildi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri