CarrefourSA yatırımı “Lezzet Arası” Mersin’de

Türkiye organize perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA, müşterilerinin yeme – içme tercihlerine özgürlük getiren gastronomik yaşam alanı Lezzet Arası restoranını Mersinlilerle buluşturdu

CarrefourSA yatırımı “Lezzet Arası” Mersin’de

Sabancı Holding ve Carrefour Grup iştiraki CarrefourSA, Türkiye’de bir ilke imza atarak Türkiye’de bir ilke imza atarak alışverişi keyifli hale getirmek ve marketlerini yaşam alanı olarak konumlandırmak amacıyla müşterileriyle buluşturduğu restoranı Lezzet Arası’nı Mersin’deki hipermarketinde de hizmete açtı.

 

CarrefourSA Hipermarketler Satış Genel Müdür Yardımcısı Şenol Arpacı ve Şef Vedat Başaran, bugün (10 Eylül) Mersinli basın mensuplarıyla bir araya gelerek CarrefourSA’nın Mersin’deki faaliyetlerini ve yeni açılan Lezzet Arası restoranının Mersin’e katacağı yenilikleri anlattı.

 

“Palm City AVM CarrefourSA Hiper, Yenilenerek Mersinlilerin Hizmetinde”

CarrefourSA Hipermarketler Satış Genel Müdür Yardımcısı Şenol Arpacı, Mersin’de hiper, süper, mini formatlarımız ile toplamda 21 marketimizle hizmet verdiklerini dile getirerek; “Palm City AVM’de hizmet veren CarrefourSA hipermarketimizi yenileyerek Mersinlilere kaliteli ve güvenilir ürün yelpazemizi, en uygun fiyat politikasıyla sunmaya devam ediyoruz. Yenilediğimiz marketimizde yerli tohumdan üretilen yaş sebze – meyvelerin yer aldığı taze gıda reyonu, kaynağı belli ve yüzde yüz yerli besi etlerin satışa sunulduğu kasap reyonu, yılın her günü taze mevsim balıklarının yer aldığı deniz mahsulleri reyonu, kendi üretimimiz olan unlu mamullerden oluşan pastane reyonu başta olmak üzere küçük ev aletlerinden elektroniğe, beyaz eşyadan tekstile ve kişisel bakım ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesini Mersinlilerle buluşturuyoruz” dedi.

 

“Lezzet Arası ile Gastronomik Özgürlük Sunuyoruz”

Türkiye’de bir ilk imza atarak hiper alışveriş deneyimine artı değer oluşturan Lezzet Arası restoranını Palm City AVM CarrefourSA Hiper’e de taşıdıklarını belirten Şenol Arpacı, şunları dile getirdi: “CarrefourSA olarak Mersinlileri en uygun fiyata, taze, kaliteli ve güvenilir yiyeceklerin yer aldığı Lezzet Arası ile tanıştırdık. Çağdaş Türk mutfağını tanımlayan ve bu alanda başarılı projelerle adından söz ettiren şef Vedat Başaran’ın danışmanlığında mevcut hipermarket restoranlarımızı, Lezzet Arası ismiyle gastronomik bir yaşam alanına çeviriyoruz. Ülkemizde eşi benzeri olmayan Lezzet Arası’nın mevcut restoranlardan ayıran en önemli özelliği market bünyesinde olması dolayısıyla et, balık veya tavuk reyonlarından alınan herhangi bir ürünün hemen pişirtilebilmesi veya paket servis hizmeti alınabilmesi. Böylelikle Lezzet Arası ile tüketicilerimizin, menüye bağlı olmadan yeme – içme tercihlerine özgürlük getirdik. Lezzet Arası restoranlarımız, gün geçtikçe artan bir ilgiye sahip. Artık müşterilerimiz, alışverişin dışında yemek ihtiyacını da Lezzet Arası’ndan gidermeye başladı.”

 

“Türkiye’nin En Hesaplı Restoranı Lezzet Arası”

Mersin’deki Lezzet Arası’na dair bilgiler aktaran Arpacı, konuşmasını şöyle sona erdirdi: “Restoranımızda 16 kişi çalışıyor. Toplam 110 kişi kapasiteye sahip restoranda en çok 12.00 – 14.00 ile 19.00 – 21 saatleri arasında yoğun bir şekilde kullanılıyor. Mersinlilerin en çok tercih ettiği ürün, Levrek Izgara olarak öne çıkarken Mersin usulü İçli Köfte veya Analı Kızlı Çorbası gibi Mersin’e özel yemeklere de yer veriyoruz. CarrefourSA olarak Lezzet Arası restoranlarında nezih bir ortamda, uygun fiyata, kaliteli ve güvenilir bir yeme – içme imkânı sunuyoruz. İster ızgara isterse sulu yemek olsun, ortalama 10 – 15 TL’ye karnınızı doyurabiliyorsunuz. Türkiye’nin en hesaplı restoranı diyebileceğimiz Lezzet Arası’ndan hâli hazırda 11 hipermarketimizde bulunuyor.”
“Lezzet Arası, Anne Mutfağı Gibi”

Şef Vedat Başaran da, CarrefourSA’nın günlük olarak, taze taze üretilen ürünlerini ve reyonlarında yer alan zengin ürün çeşitlerini tüketicilere restoran konsepti ile sunmak fikriyle yola çıktıklarını kaydetti. Başaran, “Siz seçin, biz pişirelim” mottosuyla oluşturdukları Lezzet Arası’nı bir restorandan da öte daha çok tüketicilerin gün içinde alışverişe ara verip dinlenebilecekleri ve keyifle yemek yiyebilecekleri gastronomik bir yaşam alanı olarak tanımlayabileceklerini belirtti.

 

Vedat Başaran: “Lezzet Arası ile tüketiciler hem uygun fiyata taze, kaliteli ve mevsimine uygun ürünlerin yer aldığı çorbalardan salata çeşitlerine, farklı damak tatlarına hitap edecek sulu yemeklerden zeytinyağlılara, hamur işinden tatlılara kadar çeşidi bol yiyeceklere ulaşıyor hem de marketten taze taze seçtikleri et, tavuk, balık ürünlerini profesyonel aşçılarımıza hazırlatarak hemen yiyebiliyorlar.” dedi.

 

Lezzet Arası, Evde Pişirmekten Bile Daha Hesaplı  

İlki 2017 yılında hizmete açılan Lezzet Arası; İstanbul Forum, Marmara Forum, Marmara Park, Fulya, Nautilus, Maltepe Park, Ataşehir Metropol, Bursa Nilüfer, Adana M1, İzmir Balçova ve Mersin’deki CarrefourSA hipermarketlerde müşterilerini ağırlıyor. Toplam 11 Lezzet Arasıyla müşterilerine kahvaltı tabağından baget ekmek sandviçlere, yumurta çeşitlerinden börek ve kurabiyelere, öğle ve akşam yemeği kapsamında Türk mutfağından seçkin lezzetlerin yer aldığı sıcak büfe, pide ve börek çeşitleri, et – tavuk – balık çeşitlerinin yer aldığı ızgara büfesi, Lezzet Arası şeflerinin marine ettiği özel et seçenekleri ile salata ve tatlı çeşitleri sunan CarrefourSA, İzmir Mavişehir’de ve Ankara CEPA’da yeni açılışlar gerçekleştirecek.