CarrefourSA temiz çevreyi destekliyor

28 Ekim 2013 Pazartesi

CarrefourSA “Temiz Çevre Engelsiz Hayat” projesine büyük destek veriyor

carrefoursa-temiz-cevreyi-destekliyor

CarrefourSA, Türkiye’deki 20’nci yılında yeni bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atarak “Temiz Çevre Engelsiz Hayat” projesi kapsamında mağazalarında bitkisel atık yağların toplanmasına destek veriyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli Eğitim BakanlığıveTürkiye Çevre Koruma Vakfı’nın desteğiyle hayata geçen projeyle çevreye zararlı bitkisel atık yağlar geri dönüşüme tabi tutulacak, elde edilen gelirle engelli vatandaşların ihtiyaçları karşılanacak.

CarrefourSA, 20’nci yılında sürdürülebilir çevre politikası doğrultusunda çalışma düzenliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Milli EğitimBakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nın desteğiyle hayata geçen “Temiz Çevre Engelsiz Hayat” projesi kapsamında tüm CarrefourSA’larda da bitkisel  atık yağlar toplanabilecek.

Konuyla ilgili olarak konuşan CarreforuSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, “Toplumumuzu bitkisel  atık yağ konusunda bilinçlendirmek, gençlerimize daha temiz bir çevre bırakmak istiyoruz” dedi.

CarrefourSA’nın 20 yıldır faaliyet gösterdiği her alanda topluma karşı duyarlı  ve çevreyi gözeten adımlara imza attığını dile getiren Nane, bugün itibariyle Türkiye’de yıllık toplam 300 bin ton bitkisel atık yağ ortaya çıktığını ancak bunların yalnızca 15 bin tonunun toplanabildiğini belirterek, “Kızartma amacıyla defalarca kullanılan yağlar, doğaya karıştıkları zaman geri dönüşü olmayan zararlar veriyor. Bugün, 1 litre bitkisel atık yağın lavabolardan dökülmesi, 1 milyon litre içme suyunu kirletebiliyor. Atık yağların doğaya karışması ise tüm canlılara zarar veriyor. Bu doğrultuda CarrefourSA olarak 20 yıldır olduğu gibi bundan sonraki dönemde de çevresel farkındalık yaratmak ve çevreyi koruma bilinci oluşturmakamacıyla “Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi”ne tüm mağazalarımızda kurduğumuz bitkisel atık yağ toplama noktaları ile destek verecek, bu yağları ülke ekonomisine geri kazandırırken,gençlerimize daha temiz gelecek bırakacağız” dedi.

Temiz çevre engelsiz hayat
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı,Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Çevre Koruma Vakfı’nındesteğiyle hayata geçen Temiz Çevre Engelsiz Hayat Projesi kapsamında Türkiye’nin dört bir yanındaki 244 CarrefourSA mağazasında bitkisel atık yağ toplama noktaları oluşturuldu. Bu noktalarda toplanan bitkisel atık yağlar, geri dönüşüme tabi tutulmakta ve bu yağlardan elde edilecek gelirlerin bir kısmı engelli vatandaşların akülü tekerlekli sandalye, protez, işitme cihazı gibi ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri