CarrefourSA, pirinç fiyatlarını yüzde 50 indirdi

18 Şubat 2014 Salı

CarrefourSA, pirinç fiyatlarının oldukça yükseldiği bu dönemde kaliteli ve uygun fiyatlı yerli pirinci müşterilerine sunmak için Toprak Mahsulleri Ofisi ile iş birliği yaptı

carrefoursa-pirinc-fiyatlarini-yuzde-50-indirdi

CarrefourSA, pirinçte yaşanan fiyat artışını tüketicilerine yansıtmamak için Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile iş birliği geliştirdi. TMO pirinçlerinin bütün ülke sathına yayılması suretiyle daha fazla tüketiciye kaliteli ve uygun fiyatlı pirincin ulaşmasını sağlamak için yapılan anlaşma sunucunda TMO markalı ürünler CarrefourSA’larda kilogram başına 2,90 liradan satılmaya başlandı.

TMO Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Erdoğan ve Ticaret Şube Başkanı Cihan Soyalp’in hazır bulunduğu toplantıda konuşan CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, ilk defa gerçekleşen iş birliği ilgili şunları söyledi: “Özellikle uluslararası piyasalarda fiyatları değişen ürünler çok önemli. Bunlarda ağırlıklı olarak hububat fiyatlarında dalgalanmalar olduğunu görüyoruz. Hasatın tamamlanmasını takiben henüz 3 aylık bir süre geçmesine rağmen pirinç ve bazı tarımsal ürün fiyatlarında ani olarak spekülatif artışlar yaşandı. Bu artışlar, vatandaşın bütçesini zorluyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı pirinci tüketiciye ulaştırmak için TMO ile bir iş birliği anlaşması imzaladık; böylece pirinç fiyatlarını 2,90 liraya kadar çektik. Dünya hububat fiyatları ve kurdaki dalgalanma nedeniyle enflasyonda yaşanan bu etkilerin geçici olduğunu düşünüyorum.”

“TMO ile iş birliğimiz devam edecek”
TMO ile ilk defa bir anlaşma imzaladıklarını ifade eden CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane, önümüzdeki dönemde de CarrefourSA’nın, TMO ile beraber yüzde 100 yerli, kaliteli ve uygun fiyatlı pirinçleri müşterilere sunmaya devam edeceğini belirtti.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri