CarrefourSA okul alışverişi için bir ilke imza attı

26 Ağustos 2016 Cuma

Güveni ön planda tutan CarrefourSA, bu yıl da bir ilke imza atarak satışa sunduğu Avrupa Birliği mevzuatlarına uygun kırtasiye malzemelerini ayrıca bağımsız bir kuruluş olan İntertek laboratuarlarında yeniden test ettirdi

carrefoursa-okul-alisverisi-icin-bir-ilke-imza-atti

CarrefourSA, güvenli, kaliteli ve ekonomik fiyatlarla satışa sunduğu okul ve kırtasiye ürünleriyle bu yıl da öğrenci ve velilerin okul öncesi alışverişte ilk adresi olacak. Çocukların yıl boyu kullanacağı kırtasiye ürünlerinde, kaliteli ve güvenli okul malzemeleri sunan CarrefourSA, velilerin bu yıl da hem ekonomik, hem de güvenle alışveriş yapmalarını sağlayacak.


Bu amaçla yapılan çalışmada risk analizine göre belirlenen beslenme çantası, sırt çantası, kalem kutusu, matara, defter, silgi,  kalemler, pastel boya, kuru boya, sulu boya,  guaj boya, oyun hamuru, yapıştırıcı ürünlerinden oluşan 200 ürünün yönetmelikler kapsamında belirlenen kimyasal analizleri uluslararası akreditasyon belgesine sahip İntertek laboratuarlarında gerçekleştirildi. Test sonuçlarına göre ürünlerin normal kullanım koşullarında ve amaç dışı kullanımı durumunda (kalem ya da diğer malzemelerin çocuklar tarafından ağıza sokulması, emilmesi, yapıştırıcıların özellikle koklanması vb.) genel sağlık riski değerlendirmesi Avrupa Kayıtlı (E.R.T.) uzman toksikolog tarafından yapıldı. 

 

Sağlık riski değerlendirmesindeanalizi yaptırılan kimyasal maddelerin bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış verilerine dayanarak, öngörülen ve beklenen kullanım koşullarında ve amaç dışı kullanım durumunda, ayrıca tüm ürünlere toplam maruz kalma durumunda insan sağlığı üzerinde risk oluşturup oluşturmadıkları değerlendirildi ve raporlandı. Gerçekleştirilen sağlık risk değerlendirmelerine göre ağır metaller, toksik elementler, azo-boyar maddeler ve primeraminler, toplam fitalat, VOC ve toplam kadmiyumun çalışmaya dahil edilen ürünlerde belirlenen miktarları, insan sağlığı açısından herhangi bir risk oluşturmadığı saptandı. CarrefourSA, yapılan çalışmada onaylanmayan hiçbir ürünü raflarına almadı.


Okul alışverişlerinde ürün seçimi önemli
Okul alışverişinde güvenli ürün seçiminin önemine vurgu yapan CarrefourSA Genel Müdürü Hakan Ergin, şunları söyledi: “CarrefourSA olarak kırtasiye malzemeleri konusunda çocuklarımızın sağlıklarına en üst seviyede önem veriyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz bu nedenle onlar için zararlı olabilecek tüm ürünleri raflarımızın dışında bıraktık. Türkiye’de maalesef çocukların sağlıklarını olumsuz etkileyecek maddelerilimitlerin üzerinde içeren ürünler halen satılabiliyor. Bu tablo çok üzücü. Biz CarrefourSA olarak bu konuya bir kez daha dikkat çekmek adına bir ilke imza atarak 200üründe özel analiz yaptırdık. Analiz aşamasında fitalat, azo boyar maddeler, ağır metal ve diğer elementlere göre analiz yapıldı. Örneğin, fitalatlar limit dışı kullanımda çocuklarımızda cinsel gelişim bozukluklarına neden olabiliyor. Analiz sonucuna göre satışını yaptığımız hiçbir ürün, sağlık açısından riskli bulunmadı. Anne babalar okul alışverişinde gönül rahatlığıyla CarrefourSA’yı tercih edebilir, içlerini rahat tutabilirler.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri