CarrefourSA ilk gurme marketini açtı

27 Mart 2014 Perşembe

CarrefourSA, 2014 yılındaki hızlı büyümesine devam ediyor. “CarrefourSA Mini” ve “CarrefourSA Süper” konsept marketlerini hayata geçirdikten sonra “CarrefourSA Gurme” konseptini hizmete sokan perakende devi, 2014 yılı içinde toplam 7 gurme marketi açacak. CarrefourSA’da yeni bir döneme başladıklarını ifade eden Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı “CarrefourSA’da yapacağımız yatırımlarla Sabancı’nın etkilerini her geçen gün artarak göreceğiz,” dedi

carrefoursa-ilk-gurme-marketini-acti

CarrefourSA, Sabancı Holding’in çoğunluk hisselerini almasıyla beraber yatırım atağına geçti.  CarrefourSA Mini ve CarrefourSA Süper market konseptlerini İstanbul’da ve Anadolu’da hayata geçiren perakende devi, yeni market konsepti “CarrefourSA Gurme”yi İstanbul Selamiçeşme’de tüketicilerle buluşturdu.

2 bin metrekare alana ve 20 bin ürün çeşidine sahip markette Türk ve dünya mutfağının en özel gurme lezzetleri, her reyona özel uzman çalışanlar tarafından kişiye özel hizmet ile sunulacak.  
Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ve CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane’nin katılımıyla gerçekleşen açılışta Sabancı, “Sabancı Topluluğu olarak, uzun yıllardır Türkiye'nin en itibarlı ve Türk ekonomisinin en önemli temel taşlarından biriyiz. Geride bıraktığımız 2013 senesi, içinde bulunduğumuz tüm sektörlerde planladıklarımızı gerçekleştirdiğimiz ve karlılığımızı artırarak büyüdüğümüz bir yıl oldu.  Sizlerin de bildiği gibi 18 yıldır devam eden CarrefourSA ortalıklığımızı geçtiğimiz yıl yeniden yapılandırdık. CarrefourSA’da çoğunluk hisseye ve yönetim kontrolüne sahip olduk. 2014 yılı CarrefourSA’da Sabancı Holding’in bilgisini ve tecrübesini daha çok hissedeceğimiz bir yıl olacak,” dedi.

Açılışta, CarrefourSA’nın 2014 yılı içinde 100 yeni market açacağını belirten Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer CarrefourSA’nın yeni stratejisi ile ilgili şunları söyledi,
“2014, CarrefourSA için sıçrama yılı olacak. Ülkemizin şartlarını ve tüketiciyi iyi anlayan ekibimizle; müşterilerimize, tedarikçilerimize, yatırımcımıza ve çalışanlarımıza değer yaratacak ve CarrefourSA'ya uzun dönemde kalıcı üstünlükler sağlayacak şekilde geleceği tasarlıyoruz. Hedefimiz, Sabancı Holding’in gücü ve Carrefour Grup’un perakendedeki deneyimi ile pazarda liderlik pozisyonuna ulaşmak. 2014'te de bunun ilk işaretlerini göreceğiz. Hem net satışlarda hem de market açılışlarında ciddi atılımlar yapacağız. 110 milyon TL yatırımla 100 market açacağız.”

Efsane geri döndü
2014 yılı içinde 6 “CarrefourSA Gurme” daha açacaklarını belirten CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane yeni market konseptlerini tüketicilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre belirlediklerini belirterek yeni yatırımları ve hedefleri ile CarrefourSA efsanesinin geri döndüğünü belirterek şunları söyledi, “Kişiye özel alışveriş deneyimini vurgulayacağımız gurme marketlerimizde dünya mutfağının en özel lezzetlerini, ülkemizin yerel tatları ile birlikte raflarımıza taşıyoruz. Organik ürünlerden diyabet ve glutensiz ürünler gibi sağlık grubu ürünlerine, uzak doğu ürünlerinden elektronik ve züccaciye ürün çeşitlerine; ücretsiz vale hizmeti ve ücretsiz ev servis hizmetine kadar düşündüğümüz tüm detaylar ile müşterilerimize yenilikçi, keyfe ve keşfe dayalı bir alışveriş deneyimi sunmayı vaat ediyoruz. Yeni hayata geçirdiğimiz CarrefourSA Gurme, Mini ve Süper marketlerimizle müşterilerimizin farklı beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamaya çalışıyoruz.”

Selamiçeşme gurme marketinin açılışından sonra Ataşehir, Esenyurt, Dumankaya İkon, Batı Ataşehir, Anadoluhisarı ve Florya’da yeni gurme marketleri hayata geçecek.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri