Perakende PageSkin

'Çapulcu' ve 'Gezi Parkı' marka oluyor

Bugün 10'uncu gününe giren Gezi Parkı olayları, kendi markalarını yarattı. Türk girişimciler bu olaylarla aklımıza kazınan ‘Çapulcu’, ‘Biber Gazına Hayır’, ‘Gezi Parkı’ gibi birçok markanın tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne başvuruda bulundu

'Çapulcu' ve 'Gezi Parkı' marka oluyor

Tescil almaları mümkün olursa markaların sahipleri Çapulcu adında restoran, kreş, giyim markası ve veteriner açabilecek. Biber Gazına HAYIR markası ile seminerler düzenlenip, tuvalet kağıdı, kağıt havlu üretebilecek.

Hangi alanda faaliyet gösterecek?
WSJ'nin haberine göre, “Gezi Parkı” markasıyla da süt ve süt ürünleri, hazır çorba, tarım ürünleri, kahve-kakao, sebze meyve suları üretilebilecek.  Başvuruda bulunulan markalardan birisi de ‘gezipark’. Tescil alınırsa başvuranlar bu marka ile gümrük müşavireliğinden sigorta hizmetlerine kadar birçok farklı alanda faaliyet gösterecilecek.

Gösteriler başlayalı 10 gün oldu. Ancak, markalara başvuru süreci henüz sadece 4’üncü gününde… Girişimcilerin 3 Haziran’dan bu yana Gezi olaylarına dair marka başvuruları yapıyorlar. Marka başvurularının tamamlanma süreci düşünüldüğünde ise bu başvuruların onaylanması için en az 5-6 ay süre geçmesi bekleniyor.

Kaynak: Habertürk

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin