Capacity’de beş ziyaretçiden biri food court’a uğruyor

Özgün mimarisi, güçlü marka karması, hizmet anlayışı ve çizgisiyle Bakırköy’ün gözde alışveriş merkezlerinden Capacity, farklı damak zevklerine hitap eden zengin food court’u ile beş yıldır lezzetseverlerin buluşma noktası

Capacity’de beş ziyaretçiden biri food court’a uğruyor

Food court’un AVM’lerde sıklıkla uğranılan yerlerin başında geldiğini ifade eden Capacity AVM Genel Müdürü Özcan Ekşib, “Capacity’de aylık ziyaretçi sayısının ortalama yüzde 20’sinin bu noktaları ziyaret ettiğini, her beş ziyaretçiden birinin mutlaka yemek yediğini belirtti.

Capacity’de gıda üzerine hizmet veren 34 markanın bulunduğunu söyleyen Ekşib, AVM’lerde genellikle Midpoint, Chocolate, Kitchenette gibi zincir restoran işletmelerinin, daha kolay ve hızlı ulaşılabilen diğer gıda firmalarının bulunduğunu, kısa bir süre önce Capacity’de Arby’s ve Tavuk Dünyası’nın da food court’ta hizmete açıldığını ifade etti.

Food court cironun yüzde 13’ünü oluşturuyor
Food court’un AVM cirosunun yaklaşık yüzde 13’ünü oluşturduğunu söyleyen Ekşib, bu oranın yüzde 16-17’lere çıkabileceğini her AVM’de farklılık gösterebileceğini de açıkladı. Özellikle yüksek ziyaretçi profilinin food court ve restoran markalarını da etkilediğini belirten Ekşib, marka yönetimini kiralama ekibi ve yatırımcılarımızın da içinde olduğu bir ekip ile birlikte gerçekleştiriyoruz. Burada bir tek kriterimiz var o da markanın Capacity’e katma değer sağlaması. Ziyaretçilerimizin bizi tercih etmesinin en büyük nedeni tüm aradıklarını birarada bulabilmeleri. Bunu sağlayabilmek için de tamamlayıcı marka karması kriterimiz ile marka operasyonlarımızı sürdürüyoruz” açıklamasında bulundu.