Perakende PageSkin

Canlı Sergi’nin yeni adresi Van AVM olacak

Van Gölü Ortaokulu öğrencilerinin, dünya çapında yerli ve yabancı ressamların eserlerini yorumladığı çok beğenilen “Canlı Sergi” Van AVM’de sergilenecek

Canlı Sergi’nin yeni adresi Van AVM olacak

Van AVM, kültür ve sanat etkinlikleriyle fark yaratmaya devam ediyor. Son dönemde tüm Türkiye’de ses getiren, basının ve sosyal medyanın ilgi odağı olan sıra dışı  “Canlı Sergi” projesi Van AVM’de Vanlılarla buluşacak.

 

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Van Gölü Ortaokulu öğrencilerinin, Görsel Sanatlar Öğretmeni Sevda Çelik Eren öncülüğünde, dünyanın ve Türkiye’nin önemli ressamlarının ikonik tablolarını canlandırdığı sergi 22 Haziran Cumartesi günü VAN AVM’de olacak.

 

Öğrenciler, ünlü ressamların eserlerini özel makyaj ve kostümlerle canlı olarak sergileyecek. Geri dönüşüm malzemeleriyle yapılan tablolarda, ünlü ressamların eserlerinde yer alan karakterlerin canlı model kullanarak yansıtılıyor. Van AVM tüm ziyaretçilerini bu önemli ve sıra dışı sergiyle bir kez daha mutlu edecek.

 

 Sergide Hollandalı ressam Johannes Vermeer’in “İnci Küpeli Kız” eseri, Türk ressam Nuri İyem’in “Köylü Kadın Portreleri”, Mihri Müşfik’in Otoportresi’nin yanında Picasso, Salvador Dali, Frida Kahlo, Van Gogh gibi dünya sanat tarihinin en önemli ressamlarının eserleri canlandırılacak.

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin