Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl sergisi İzmir Optimum’da

Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılında İzmir Optimum Outlet Alışveriş Merkezi Çanakkale destanının sergisine ev sahipliği yapıyor. “Çanakkale Müzesi ve Fotoğraf Sergisi” Optimum ziyaretçilerini Çanakkale Boğazı’ndan Gelibolu’ya kadar uzanan tarihsel bir yolculuğa çıkarıyor

Çanakkale Zaferi’nin 100’üncü yıl sergisi İzmir Optimum’da

Ajans 2023 ve Dünya Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından oluşturulan müzede Çanakkale Savaşları’nda kullanılan savaşa dair askeri objeler, döneme ait üniformalarla giydirilmiş askerler, Çanakkale’yi yansıtan özel maketler ve 100 yıl öncesinin fotoğrafları sergileniyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı’na kadar ücretsiz olarak gezilebilecek sergi, ziyaretçilere dönem ruhunu yeniden yaşatıyor.

Optimum Outlet Alışveriş Merkezi ziyaretçilerine Çanakkale’de yaşananlara tanık olma imkânının verildiği müzede ayrıca uzmanlar özel anlatımları ile Çanakkale Destanı’nın ruhunu yeniden yaşatıyor. Çanakkale Savaşı’na ait gerçek fotoğrafların sergilendiği 100’üncü Yıl Müzesi ziyaretçileri tarihte anlamlı bir yolculuğa çıkarırken, insanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birinin yaşandığı savaşın tüm kahramanlarını da 30 Ağustos Zafer Bayramı öncesinde anma imkânı veriyor.