Çanakkale ruhu Forum Kapadokya’da can buldu

Forum Kapadokya, tarihimizin altın sayfalarından biri olan Çanakkale Zaferi’nin destansı hikâyesini ziyaretçileriyle buluşturdu. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğünün bir projesi olarak Türkiye’yi dolaşan ‘Yüzüncü Yıl Çanakkale Gezici Müzesi’ Çanakkale Zaferi’nin ruhunu yeniden canlandırırken, duygusal anların yaşanmasına da neden oldu

Çanakkale ruhu Forum Kapadokya’da can buldu

Nevşehir’in en prestijli alışveriş ve yaşam merkezi Forum Kapadokya, Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğü’nün bir projesi olan ve Türkiye’nin dört bir yanına Çanakkale Savaşı’nın unutulmaz hikâyesini taşıyan ‘Yüzüncü Yıl Çanakkale Gezici Müzesi’ni ziyaretçileriyle buluşturdu.

Çanakkale Savaşı’nda kullanılan askeri ve tıbbi malzemelerin sergilendiği gezici müze, Forum Kapadokya ziyaretçileri tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Çanakkale Zaferi’nin heyecanını adeta yeniden yaşatan gezici müze, ziyaretçilerin kimi zaman duygusal anlar yaşamasına da neden oldu.  Bu eşsiz zaferinin hatıraları önünde bol bol fotoğraf çektiren ziyaretçiler, unutulmaz bir gün geçirdi.