Çağrı: Satın almalara açığız

Çağrı Market, TPF’nin eğitim projelerinden biri olan Mesleki Eğitim Programı kapsamında, 50’nin üzerinde dönem mezunu çalışanına diplomalarını teslim etti. Çağrı Market Genel Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen törende konuşan Çağrı Hipermarket Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kara, 2013 yılı içerisinde satın alma yapabileceklerinin sinyalini verdi

Çağrı: Satın almalara açığız

Uğur TATLI

Yerel perakendenin önemli oyuncularından Çağrı Market, Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen törende 50 çalışanına Ustalık ve Kalfalık Diploması verdi. Perakende sektörünün insan odaklı bir iş olduğunu belirten Çağrı Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kara, “Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), eğitimi birinci iş olarak ele alıyor. Bu bağlamda çalışanlarımızı sertifikalandırarak daha nitelikli bir iş gücü yarattık” şeklinde konuştu.

Sektörün ekonomiye önemli katkılar sağladığına dikkati çeken Kara, “Bir ülkenin gelişebilmesi için üreten bir yapıya bürünmeliyiz. Bu çerçevede işimizin doğası gereği üretilen malları satan yerler olarak bize de önemli görevler düşüyor. Eğitimli, işinin ustası ve güler yüzlü çalışan bu parçanın en hayati kısmını oluşturuyor. Tüm çalışanlarımızı sertifikalandırmayı hedefliyoruz” dedi.

Sertifikalı çalışan sektörü ileriye taşıyacak
Projeden sorumlu olan TPF Eğitim Danışmanı Ekber Işık, yerel perakendenin son yıllarda ciddi bir ilerleme kaydettiğini söyleyerek şunları söyledi: “Perakende sektörü, hizmet üretme temelinde insan odaklı çalışan ticari saha görüntüsü çiziyor. Eğitimin beşikten mezara süren bir yolculuk olduğunu düşünürsek perakendede de eğitimin önemi bir kez daha ön plana çıkıyor. 4702 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu çerçevesinde elinde kalfalık ustalık belgesi olmayanlar herhangi bir sektörde çalışamıyor. Perakende sektörünün de bu yasaya uyması gerekiyor. Şu zamanda dek 8 bine yakın mezun verdik.”

Çağrı Semt’ler çoğalacak
2013 hedefleriyle ilgili bilgiler de veren Mahmut Kara, hipermarket formatındaki mağazaların yerine daha çok discount konsepte hizmet veren Çağrı Semt mağazaları açacaklarını söyledi. “Her semte bir Çağrı” sloganıyla hizmet verdiklerini anlatan Kara, satın almalara açık olduklarını da sözlerine ekledi.