Perakende PageSkin

Bursa Kebap Evi Birleşik Arap Emirlikleri’nde

Ünü Türkiye’yi aşan Bursa’nın meşhur İskender kebabını, aslına sadık kalarak lezzet severlerle buluşturan ve dünyada bu lezzetleri başarıyla temsil eden Bursa Kebap Evi, yatırım ataklarına Birleşik Arap Emirlikleri’nde üç şube birden açarak devam ediyor

Bursa Kebap Evi Birleşik Arap Emirlikleri’nde

Toplamda 750 Bin Dolar yatırımla Abu Dhabi Deerfields Mall şubesinin açılışını 2019 yılı Haziran ayında ve Dubai City Walk şubesinin resmi açılışını ise 2019 Kasım ayında UFRAD Yönetim Kurulu Üyelerinin katılımı ile gerçekleştiren Bursa Kebap Evi, Arap yatırımcıların markajına girerek One Stop Khalifa City şubesi için MBI Mubarak & Brothers Investments firması ile %50 ortaklık için imzaları attı. Bursa Kebap Evi yakın bir zamanda One Stop Khalifa City şubesini de hizmete açtı.

 

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki ilk şubesini kendi yatırımlarıyla Abu Dhabi Deerfields Mall’da 2019 Haziran ayında hizmete açan Bursa Kebap Evi, şube hizmete girmeden yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. One Stop Center Khalifa City için MBI Mubarak & Brothers Investments firması ile imzaları atan firma, MBI Mubarak & Brothers Investments CEO’su Mohammed Al Haj ile %50 ortaklık gerçekleştirdi. Bölgedeki diğer şubesini Dubai City Walk’ta hizmete geçirdiklerini ve diğer şubesini franchise olarak Dalma Mall’da kısa zamanda hizmete geçireceklerini açıklayan Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı, UAE ve GCC pazarında kendi yatırımlarıyla 1 sene içerisinde 5 şube, 5 sene içerisinde ise 30 şube açmayı planladıklarını belirtti. 

 

Dünyada ilk olarak Almanya’da şubeleşen, geçtiğimiz aylarda ise İran’a master franchise vererek 5 yıl içinde İran’da 30 şube hedefleyen marka, Birleşik Arap Emirlikleri’nde üç şube birden açma hedefini gerçekleştirdi. Toplamda 750 Bin Dolar yatırımla Bursa Kebap Evi, Abu Dhabi Deerfields Mall, One Stop Centre Abu Dhabi, Abu Dhabi Dalma Mall ve Dubai City Walk’ta Türk lezzetlerini ve konseptini başarıyla temsil edecek.

 

MBI Mubarak Investments ile ortaklı ikinci şube yolda

 

Bölgedeki ilk Bursa Kebap Evi şubesi henüz açılmadan yatırımcıların radarına giren marka, One Stop Centre Abu Dhabi şubesi için Dubai merkezli grup şirketi MBI Mubarak Investments ile %50 ortaklık anlaşması gerçekleştirdi. 

2003 yılında kurulan MBI Mubarak Investments, inşaat, emlak, gıda, eğitim ve mühendislik sektörlerinde hizmet veren Dubai’nin en büyük grup şirketlerinden biri… Şirketin CEO’su Mohammed Al Haj, Abu Dhabi 2030 vizyonu doğrultusunda MBI olarak doğru sektörlerde güçlü şekilde var olacaklarının altını çizdi. Mohammed Al Haj, ‘Dünyanın dört bir yanından doğru işbirliklerle uzun vadeli ortaklıklar kurmayı hedefliyoruz. Sürdürülebilir büyüme stratejimiz doğrultusunda özellikle gıda sektöründe yatırımlarımız devam edecek. Benzersiz konsepti ile Bursa Kebap Evi işbirliğimizin uzun süreceğine inanıyorum. İlk adımımızı One Stop Centre Khalifa ile attık. Yine marka ile %50 ortaklık şeklinde planlamak üzere Sheikh Zayed Grand Mosque Abu Dhabi için şimdiden görüşmelerimize başladık. Markayı burada beraber büyüteceğiz‘ dedi.

 

Hedef yıl sonuna kadar globalde 10 yeni ‘Bursa Kebap Evi’ şubesi…

 

Franchise sistemi ile büyüyerek Türkiye’nin 37 ilinde ve yurt dışında toplam 100 şubeye ulaşan Bursa Kebap Evi, global marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek tüm dünyada yatırımcıların yakın markajına giriyor. Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı: “Bir Türk markası olarak globalde markalaşabilmenin yanı sıra yatırımcıların da ilgisini çekmek bizi çok mutlu ediyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nde MBI ile el sıkıştık, farklı yatırımcıların da markajındayız. Hem kendi yatırımlarımıza devam edeceğiz, hem de markamızı yatırımcılarla beraber büyüteceğiz. AVM’lerden bize teklifler geliyor. Ortadoğu’da hızlı ve güçlü bir büyüme göstereceğiz. ” diyor.


Bursa Kebabı’na en çok talep Avrupa ve Ortadoğu’dan


Bursa Kebap Evi’ne en çok Avrupa ve Ortadoğu’dan talep geldiğini belirten Helvacı, öncelikli olarak Amerika, Dubai, Abu Dhabi, Fransa, Kuveyt ve Katar ülkelerinde büyümeyi hedeflediklerinin altını çiziyor. 2020’ de yurt dışında 10 yeni restoran açarak şube sayısını 108’e ulaştırmayı hedefleyen Bursa Kebap Evi 2023’te 150 şube hedefinde... Türkiye’de 37 ilde ve yurtdışında toplam 100 şubesi ile bulunan markanın restoranlarında yılda 960 ton et tüketiliyor, 6 milyon misafir ağırlanıyor ve marka çatısı altında 1500 kişi istihdam ediliyor. 2017 yılında cirosunu 2018’de yüzde 33 büyüten marka, 2019 yılında  özellikle yurt dışı yatırımlarında katkısı ile  yüzde 27 daha büyüme sağlayacak görünüyor.

 

Bursa Kebap Evi 2020 yılında

 

2020 yılında, hem yurtiçi hem de yurt dılı büyümesini sürdürmek kararında olan Bursa Kebap Evi Toplam 120 şubeye ulaşmayı hedeflemekte ve bu hedefine Türkiye’de henüz restoran açmadığı Trabzon, Rize, Ordu, Malatya, Kastamonu, Eskişehir, Sivas, Mersin gibi şehirlerde şubeleşerek ulaşmak amacındadır.

 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin