Bu fuarda tatil ve iş konsepti bir arada

03 Ocak 2014 Cuma

Tatil ve iş konseptini birleştiren Türk modeli hazır giyim fuarı Dosso Dossi, bu yıl 30 ülkeden 5 bin kişiyi ağırlayacak. Fuarda 40 milyon dolarlık satış yapılması hedefleniyor

bu-fuarda-tatil-ve-is-konsepti-bir-arada

Hem tatil hem de iş konseptini birleştiren hazır giyim fuarı Dosso Dossi Fashion Show'un 17'ncisi bu yıl 8-13 Ocak'ta Antalya'da düzenlenecek. Rusya, Ukrayna ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere 30 ülkeden hazır giyim alım gruplarını ağırlamaya hazırlanan fuarda, 120 Türk şirketi de stand açacak. Dosso Dossi Fashion Show'un Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eraslan, alıcıların aileleriyle hem tatil yapıp hem de iş yaptığı bu organizasyondan 40 milyon dolarlık iş hacmi yaratacaklarını açıkladı.

İsteyen ailesiyle gelebiliyor
Fuarcılıkta yeni bir konsept geliştiren Eraslan, organizasyonu şöyle anlattı, “Yurtdışındaki müşterilerden minimum 15 bin dolarlık alım garantisi sözü alıyoruz. Türkiye'deki tedarikçi şirketlerden ise hem stand ücreti hem de yaptıkları satıştan belli bir komisyon alıyoruz. Bunun karşılığında müşterilere ve tedarikçilere Antalya'da 5 yıldızlı otelde tatil veriyoruz. İsteyen ailesini de getirebiliyor.”

Yılda 2 kez yapılıyor
Fuarın ilk kez yapıldığı 2005'te yurtdışından gelen 50 müşteri ve Türkiye'den 11 tedarikçi ile 100 metrekarede başlayan Dosso Dossi Fuarı, yurtdışından 5 bin kişiyi ağırlıyor. Anlatya Expo Center'da 14 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuar, haziran ve ocak ayları olmak üzere yılda iki kez yapılıyor. Eraslan, “Fuara en çok Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbeycan, Ermenistan'dan alıcılar katılıyor. ABD'den bile gelen var. Konsept alıcının da satıcının da kolayına geliyor” diye konuştu.

Ünlü isimler sahne alacak
Doso Dossi Fashion Show'da bu yıl sahneye Tarkan çıkacak. Dünyaca ünlü top model Miranda Kerr de defilede yer alacak. Hikmet Eraslan, alıcıların bu gösterilere de yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Eraslan, “Antalya'ya geldiklerinde yaz mevsimi ise denize giriyorlar, aileleriyle alışverişlerini de yapıyorlar. Katılımcıların çoğu zaten zengin. Hepsi butik sahibi” dedi.

Giyim piyasası canlanacak
Sistemin Laleli, Osmanbey, Çağlayan ve Merter piyasasını da hareketlendirdiğini kaydeden Eraslan, şöyle konuştu, “Alıcıların normalde tek tek üreticileri ziyaret etmesi gerekiyor. Bir ziyarette gezilecek firma sayısı sınırlıdır. Ancak burada 120 üretici yanyana.”

Kaynak: Sabah / Özge YavuzOnline Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri