British American Tobacco’da yetki genişlemesi

16 Ocak 2018 Salı

British American Tobacco Türkiye ve Kuzey Afrika Kurumsal İlişkiler Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Rıza Tuna Turagay’ın sorumluluk alanı genişledi. Turagay, BAT Türkiye’de Türkiye ve Kuzey Afrika Bölgesi Kurumsal İlişkiler bölümünün yanı sıra Hukuk departmanının da başına geçti

british-american-tobaccoda-yetki-genislemesi

British American Tobacco Türkiye iç yapılanmasındaki değişikliklerle üst düzey yönetim ekibini geliştirmeye devam ediyor. British American Tobacco Türkiye ve Kuzey Afrika Bölgesi Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yapan Rıza Tuna Turagay’ın görev alanı genişledi. Turagay, BAT Türkiye’de Türkiye ve Kuzey Afrika Bölgesi Kurumsal İlişkiler bölümünün yanı sıra Hukuk departmanından da sorumlu oldu. Rıza Tuna Turagay, 1 Ocak 2018 itibarı ile Türkiye ve Kuzey Afrika Hukuk- Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görevine devam ediyor.

 

1964 yılında Viyana’da doğan Rıza Tuna Turagay, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra University of Birmingham’da Uluslararası Bankacılık ve Finansman dalında yüksek lisans yaptı. İş hayatına 1987 yılında T.C. Başbakanlık Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı’nda Uzman Yardımcısı olarak başlayan Turagay, bu kurumda 1997 yılına kadar Uzman, Şube Müdürü, Müsteşar ve Bakan Danışmanı olarak görev yaptı. 1997-2000 yılları arasında Ticaret Müşaviri olarak T.C. Washington Büyükelçiliği’nde çalıştı. 2000 yılından Nisan 2006 tarihine kadar sırasıyla; T.C. Başbakanlık Dış Ticaret Müsteşarlığı, İhracat Genel Müdür Yardımcısı, T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanı, Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Başkan Vekili, T.C. Başbakanlık Gümrük Müsteşar Yardımcısı, İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve T.C. Başbakanlık Gümrük Müsteşar Vekili olarak görev aldı.

 

British American Tobacco Türkiye ailesine 2006 yılında katılan Rıza Tuna Turagay, 2007 yılında Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Kurumsal İlişkiler Direktörlüğü’ne getirildi. Nisan 2017’de Türkiye Kuzey Afrika bölge birleşmesinin ardından Turagay, Türkiye ve Kuzey Afrika Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak atanmıştı. Turagay, 1 Ocak 2018 itibarıyla genişleyen görev alanıyla BAT Türkiye ve Kuzey Afrika Hukuk- Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görevine devam ediyor. Evli ve iki çocuk babası olan Rıza Tuna Turagay ayrıca uluslararası seminer ve toplantılarda Türkiye ekonomisi, dış ticaret, gümrük uygulamaları, konut finansmanı konularında çok sayıda tebliğ sundu; çeşitli dergi ve gazeteler için Türkiye ve dünya ekonomisi hakkında çeşitli makaleler hazırladı.

 Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri