BMD’nin yeni başkan adayı belli oldu

Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yüksek İstişare Kurulu ve Yönetim Kurulu ortak toplantısından, halen Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Twigy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel’in 20 Ekim’de gerçekleşecek BMD Genel Kurulu’nda listesiyle yönetime aday olması kararı çıktı

BMD’nin yeni başkan adayı belli oldu

BMD Başkanı Sami Kariyo, dün akşam gerçekleşen toplantıda yaptığı konuşmada BMD yönetiminin, her aşamada sektörün tecrübe sahibi isimlerinin değerlendirmelerini, görüş ve önerilerini alarak yol haritasını belirleyen bir dernek olduğunu ifade etti.


15 yıllık bir geçmişe sahip olmasına rağmen BMD’nin kısa süre içinde kendi geleneklerini oluşturduğunu anlatan Kariyo, derneğin bu gelenek ve teamüller çerçevesinde hareket ettiğini söyledi.  Sami Kariyo, görevi devralacak sektör temsilcilerinin, üye markalara, Türkiye’ye ve Türk perakendesine yepyeni hedeflerle hizmet edeceklerinden hiçbir kuşku duymadığını dile getirdi.


Derneğin etki alanı genişleyecek
Genel Kurul’da listesiyle yönetime aday olan Başkan Yardımcısı Sinan Öncel ise temel hedeflerinin üyelerin beklentilerini daha iyi anlamak olduğunu söyledi. Mevcut sorunların hızlı ve etkili çözümü için muhataplarla diyalog sürecine ağırlık vereceklerini vurgulayan Öncel, ayrıca derneğin etki alanını genişletip, yenilikçi uygulamaları üyelere aktaracaklarını bildirdi.


Sinan Öncel: “BMD çatısı altında yer alan perakendenin tüm kategorilerinden markalar, derneğimizin en güçlü yönünü oluşturuyor. Yeni dönemde BMD eski başkanlarının ve sektör ileri gelenlerinin desteğini almaktan her zaman memnuniyet duyacağım.” dedi.