BMD TAMPF’tan ayrılıp özerk olmak istiyor

31 Temmuz 2018 Salı

Türkiye’nin en büyük iş örgütlerinden biri olan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), Türkiye Alışveriş Merkezleri ve Perakendeciler Federasyonu’ndan (TAMPF) ayrılma kararı aldı

bmd-tampftan-ayrilip-ozerk-olmak-istiyor

Türkiye’nin en büyük iş örgütlerinden biri olan BMD, TAMPF’tan ayrılma kararı aldı. BMD, bugün (31 Temmuz) toplanacak genel kurulda bu kararını onaylayacak.

 

2013 yılında Türkiye’deki bütün perakendecileri çatısı altında toplamak için kurulan TAMPF bünyesinde BMD dışında Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği, Kategori Mağazacılığı Derneği, Turizm Restoran Yatırımcıları ve İşletmecileri Derneği ile Gıda Perakendecileri Derneği de yer alıyordu.

 

Bugün gerçekleşecek genel kurulda, BMD Yönetim Kurulu’nun TAMPF’tan ayrılma kararı oylanacak. Kararın kabul edilmesi ve 1 Ağustos’tan itibaren geçerli olması bekleniyor.

 

Capital’de yer alan bilgiye göre; başkanlığını Twiggy Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Öncel'in yaptığı BMD, böylece daha hızlı hareket etmeyi, üyelerinin haklarını daha etkin korumayı ve mali açıdan özerk olmayı hedefliyor.

 Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri