BKE sponsorluğunda Sümeyye Boyacı Gaziantep’li gençlerle buluştu

Türkiye’nin tek ödüllü İskender markası Bursa Kebap Evi, ana sponsoru olduğu yüzme şampiyonu Sümeyye Boyacı ile “Hayallerinin Peşinden Git” söyleşilerine ilk kez Gaziantep’ten start verdi. Paralimpik yüzmede Avrupa Şampiyonu Sümeyye Boyacı, yoğun katılımın olduğu etkinlikte kendisini kolları olmadan yüzme şampiyonu olmaya götüren inancını, karşılaştığı zorlukları ve hayallerini Gaziantep’li gençlerle paylaştı

BKE sponsorluğunda Sümeyye Boyacı Gaziantep’li gençlerle buluştu

Ünü Bursa’yı aşan Bursa Kebabı’nı tüm dünyaya duyuran Bursa Kebap Evi, ana sponsorluğunu yürüttüğü 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonu Sümeyye Boyacı ile söyleşilere Gaziantep’ten başladı. Tüm Türkiye’de çeşitli illerde gençlerle buluşacak olan Boyacı, “Hayallerinin Peşinden Git” konseptli ilk söyleşisinde balıklardan ilham alarak kolları olmadan başladığı yüzmede Avrupa şampiyonluğuna giden yolu anlattı. “Bu yol çoğu zaman zorlu olsa da önce kendime inandım, hayallerime tutundum, yılmadan peşinden gittim ve başardım. Şimdi gözüm daha yükseklerde. Neden olmasın? Başarının ve inancın önünde hangi engel durabilir?” diyen Boyacı, gençlerin merak ettiklerini yanıtlayıp onların hayallerine giden yolda ilham olmaya devam edecek.

 

Azmi ve kararlılığıyla girdiği tüm yarışlarda derece elde ederek çok sayıda altın, gümüş ve bronz madalyaya sahip olan Sümeyye, başarıya giden yolda hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inanıyor. İtalya, Almanya, Finlandiya, Singapur gibi ülkelerde gerçekleşecek 10 uluslararası yarışın beklediği milli sporcumuz, 2019 Londra Paralimpik Dünya Şampiyonası’nda birinci olarak Türk bayrağını bir kez daha dalgalandırmayı hedefliyor. Geçtiğimiz günlerde ana sponsoru Bursa Kebap Evi ve ulaşım sponsoru Türk Hava Yolları’nın destekleri ile gittiği Amerika’da Türkiye’yi temsil eden tek sporcu olan ve yurda altın madalya ile dönen Sümeyye, şimdi gözünü Singapur’a ve önündeki diğer yarışlara dikiyor.

 

Bursa Kebap Evi Pazarlama Müdürü Meltem Çeki: “Sümeyye’yi elde ettiği başarı ile herkes takdir etti. Sosyal medya sayfalarında paylaştı. Ama bir sporcunun uluslararası başarısında çok önem arz eden sponsorluk desteğini veren olmadı. Görüşmelere başladığımızda bizi en çok şaşırtan konu bu oldu. Bu kadar gündem olmuş bir sporcunun sponsoru vardır diye düşündük. Olmamasına ve futbol dışındaki diğer spor dallarının yeterince desteklenmemesine üzülmekle birlikte yollarımız kesiştiği için de çok mutlu olduk. Türkiye’de belli bir ekonomik güce ulaşan firmalar Sümeyye Boyacı gibi nice gizli kalmış cevherlere elini uzatmalı. Gerekli destekler verildiğinde birçok dalda önemli başarılara imza atan, dereceler alan, Türkiye’yi gururlandıran sporcularımız çıkacaktır mutlaka. Biz marka olarak bu ülkeden aldığımızı yine bu ülkenin değerlerini desteklemek için elimizden geldiği kadar geri vermeye çalışıyoruz. Sümeyye’ye de maddi- manevi her tür desteği vermek üzere güzel bir yola çıktık. Sümeyye, Avrupa şampiyonu olduğu yarışa maddi yetersizlikler nedeni ile son anda dahil olup şampiyon olarak döndü. Amerika’ya federasyon gönderemedi, BKE olarak biz destekledik ve oradan da altın madalya ile döndü. Bu başarılar Türkiye için önemli ve ciddi gurur kaynağı. Marka olarak en önemli duruşumuz gücümüzün yettiği kadar bu ülke topraklarındaki değerlere destek vermek…” şeklinde konuştu.