“Bize evrim değil devrim gerekli”

06 Kasım 2018 Salı

Perakende ve tüketici malları sektörlerinde çalışan kadın liderleri destekleyen, üst düzey kadın yöneticilerin sayılarını artırmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı misyon edinen LEAD Network; 1 Kasım 2018’de gerçekleştirdiği aylık toplantısında, Türkiye'nin perakende sektörünün güçlü isimlerinden TAT Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer’i ağırladı

bize-evrim-degil-devrim-gerekli

Toplantıda, derneğin üyeleri ve üye olmak için gelen katılımcılar, LEAD Network Türkiye Başkanı Füsun Tavus Mumcu‘nun açılış konuşmasının ardından, keyifli bir kahvaltı eşliğinde sektörün profesyonelleriyle tanışma ve kaynaşma fırsatı buldu.

 

Arzu Aslan Kesimer, kendi hayat ve kariyerinden hareketle kadın yöneticiler için samimi ve güçlü öneriler paylaştı. Koç Grubu’nda ilk kadın genel müdür olarak görev yapan Kesimer, Mustafa Koç ve Levent Çakıroğlu ile çalışma fırsatı bulduğu dönemde “HeForShe” kavramını çok iyi deneyimlediğini ve onların mentörlüğünden çok fayda gördüğünü belirtti. UN Women tarafından başlatılan ve erkeklerin de cinsiyet eşitliği için mücadele etmesini amaçlayan He-For-She kampanyasının savunduğu fikrin önemini Yönetim Kurulunda Kadın Derneği vasıtasıyla daha iyi anladığını ve önemini kavrağını söyledi. Kesimer ayrıca güçlü kadınların ailesinde mutlaka güçlü bir kadın rol modeli olduğuna inandığını söyledi. Kendisinin de Ballı Nine’sinin hem genleri hem de tavsiyeleri sayesinde çok şanslı olduğunu hissettiğini iletti.

 

“Hayallerinizi kısıtlamayın, hep yüksek hedefleriniz olsun” diyen Kesimer: “Her kadın sahip olduğu gücün hikayesini bulmalı ama bu da yeterli değil sesiniz de yüksek çıkmalı, beden dilinizle de gücünüzü göstermelisiniz. Fazla tevazu göstermeye gerek yok, yardım istemekten çekinmeyin, utanmayın, eşiniz, anneniz, babanız, komşunuz kim olursa olsun, yardım isteyin.”dedi.

 

“Erkekler binlerce yıldır beraber. Onların gücü oradan geliyor. Biz kadınlar da beraber durmalıyız” diyen Kesimer, yönetim kurullarında da kadın kotası konmasına destek olunması gerektiğini belirterek: “Normal süreci beklersek çok geç olur. Bize evrim değil, devrim lazım.” dedi.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri