Bin girişimci incir.com’la bir araya geldi

Dünyanın ilk sosyal e-ticaret platformu incir.com, girişimcileri buluşturmaya devam ediyor. incir.com tarafından 7’nci kez düzenlenen “Girişimci Akademisi” yaklaşık bin girişimciyi bir araya getirdi

Bin girişimci incir.com’la bir araya geldi

Bireysel tavsiye ile e-ticareti bir araya getiren ve benzersiz modeli ile dünyanın ilk sosyal e-ticaret platformu olarak adlandırılan incir.com, 7’nci Girişimci Akademisi’nde bine yakın girişimciyi buluşturdu. Geçtiğimiz günlerde Silence İstanbul Hotel & Convention Center’da düzenlenen etkinlik, Türkiye’nin dört bir yanından girişimcileri ağırladı.

Bireysel ve kurumsal danışmanlık alanında Türkiye’nin en önemli uzmanlarından biri olan Sinan Ergin; “Başarıda Karar ve Aksiyon Mekanizmasının Etkisi” başlığında verdiği eğitimle, katılımcılara girişimcilik yolunda ışık tutan bilgiler aktardı. İncir.com alt yapısında başarıya ulaşan girişimciler ise sosyal e-ticarete ve gereklerine dair ilham verici ve pratik paylaşımlarda bulundu. Üç gün süren 7’nci Girişimci Akademisi, başarılı girişimcilerinin başarı yolundaki tecrübelerini paylaştığı ödül töreniyle son buldu.

 

Hedef 2016 yılında 50 bin girişimciye hizmet vermek
incir.com’un Kurucusu ve CEO’su Yusuf Yıldırım 7’nci Girişimci Akademisi’nde yaptığı konuşmasında, e-ticarette mobilin hızla yükseldiğini ve bu yükseliş trendinin artarak devam ettiğini belirterek şunları söyledi:  “incir.com olarak bu trendin farkındayız ve bundan sonraki planlarımızı mobil e-ticaret üzerine kurduk. Bu nedenle hizmet verdiğimiz tüm e-ticaret girişimcileri için kendi mağazalarına özel kullanabildikleri mobil uygulamayı hazırladık ve kullanıma sunduk. Bir taraftan hizmet verdiğimiz ve bugün itibariyle 15 bin aşan girişimci sayısını arttırırken, diğer yandan bu girişimcilere ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek üzere altyapı çalışmaları çok yönlü olarak devam ediyor.” 

Yusuf Yıldırım konuşmasında ayrıca şunları dile getirdi: “2016 yılında 50 bin girişimciye hizmet veren bir Sosyal e-ticaret Platformu haline gelme hedefimize hızla ilerliyoruz. Bu doğrultuda girişimcilere ve girişimci adaylarına ilham vermek amacıyla Girişimci Akademileri düzenliyor, tecrübeleriyle onlara yol gösterecek isimlere paylaşımda bulunma imkânı sağlıyoruz. Ağustos ayına rağmen 1000’e yakın girişimcinin katılım sağlaması bizim için çok anlamlı. Bu girişimcilik konusunda insanımızın ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla girişimcilere ve ülkeye katkı sağlamanın verdiği sorumluluk bilinciyle Girişimcilik Akademileri’ni düzenlemeye devam edeceğiz.”