BİM, Harvard’da ders konusu oldu!

13 Mart 2017 Pazartesi

Türkiye perakende sektörünün önemli oyuncularından BİM, iş idaresi ve işletme alanında dünyanın en saygın üniversitelerinden biri olan Harvard Business School’da ders konusu oldu

bim-harvardda-ders-konusu-oldu

Türkiye’de yıllardır perakende sektörünün önemli oyuncularının başında gelen BİM’in başarısı ve iş modeli dünyanın en saygın ve ünlü üniversitelerinden Harvard Business School’da MBA öğrencileri için ders konusu oldu. Öğretim Üyesi Michael Chu ve Araştırma Görevlisi Gamze Yucaoğlu tarafından hazırlanan BİM raporu, 10 Mart 2017 Cuma günü MBA dersinde sunuldu. Derse katılan BİM İcra Kurulu Üyesi Haluk Dortluoğlu sunumdan sonra öğrencilerle sohbet ederek onların sorularını yanıtladı.


İstikrarlı büyüme performansı

Harvard Business School tarafından hazırlanan raporda BİM’in istikrarlı bir büyüme gösterdiği ve bunu da kurulduğu 1995 yılından bu yana kullandığı iş modeline bağlı kalarak başardığı anlatıldı. Raporda BİM’in iş modeli, örgütlenmesi, özel markalı ürünleri, şube sayısındaki güçlü artış ve Türkiye dışındaki faaliyetlerinin yanı sıra mali tabloları da kapsamlı bir şekilde sunuldu. Raporun sonunda yeni bir format uygulaması olarak FİLE mağazalarının açılışına ve burada benimsenen yeni mağaza konseptine de yer verildi.

Gelişmekte olan ülkelerde başarı ve başarısızlık

Öğretim üyesi Prof. Michael Chu tarafından verilen işdersinde gelişmekte olan ülke pazarlarında işletmeleri başarıya veya başarısızlığa götüren etkenler üzerinde duruluyor. Özellikle ticari veya sosyal kuruluşların sosyoekonomik piramidin farklı kesimlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için uyguladıkları başarılı modellere odaklanılıyor. Oluşturulan ekonomik getirinin sosyal değere dönüşüp dönüşmediğini de değerlendiren dersi genellikle potansiyel üst düzey yöneticiler, girişimciler ve yatırımcılar alıyor. Yöntem olarak örnek şirketlerle ilgili raporlar hazırlanıyor; bunların performansları ve iş modelleri derste tartışılıyor. 


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri