BİM 2018'de yüzde 30 büyüdü!

07 Mart 2019 Perşembe

BİM 2018’de güçlü bir performansa imza attı. Cirosunu 32 milyar TL düzeyine çıkartarak bir önceki yıla göre yüzde 30 büyüyen BİM’in mağaza sayısı da 7 bin 478’e çıktı

bim-2018de-yuzde-30-buyudu

Türkiye perakende sektörünün lider şirketlerinden BİM Birleşik Mağazalar AŞ, 2018 yılında ortaya koyduğu performansla liderlik konumunu daha da güçlendirirken, tüketiciye sunduğu fiyatlarla da “Enflasyonla Topyekûn Mücadeleye” önemli katkılar yaptı.

 

BİM’den yapılan açıklamaya göre geçen yıl satışlar 32,3 milyar TL düzeyinde gerçekleşti. Yüzde 30 büyüme elde eden şirketin net kâr oranı yüzde 3,9 olarak gerçekleşti. Toplam vergi ve sosyal güvenlik ödemeleri olarak kamuya 1,5 milyar TL’den fazla katkı sağlandı.

 

2018’de BİM Fas’ta 60, Mısır’da ise 35 yeni mağaza açtı. Böylece BİM yılı Fas’ta 442, Mısır’da 300 mağaza ile kapadı. BİM bu iki ülkede toplam 4 bin 253 çalışan istihdam ediyor.

 

Geçen yılın sonu itibarı ile BİM’in Türkiye’de ve yurt dışında toplam mağaza sayısı 7 bin 478’e ulaştı. Bunların 64’ü farklı bir konseptle açılan FİLE mağazalarından oluşuyor. 2018’de yaklaşık 6 bin kişiye yeni iş olanağı sağlayan BİM toplam istihdamını 47 bin 980 kişiye çıkarttı.

 

BİM’in telekomünikasyon sektöründeki faaliyetlerini yürüten BİMCELL ise geçen yıl 100 bin yeni abone kazanarak toplam abone sayısını 1,6 milyon’un üzerine çıkarttı.

 

Her gün 5 milyon tüketiciye yüksek kaliteyi en uygun fiyatlarla sunan BİM her zaman olduğu gibi 2018 yılında da enflasyon artış hızının yavaşlamasına ve kontrol altına alınmasına güçlü bir katkı yaptı. BİM ayrıca küçük ve orta ölçekli 500’ü aşkın tedarikçiden ürün alarak onları desteklemeye devam ediyor.

 

Mali sonuçlarla ilgili BİM Birleşik Mağazalar AŞ’den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“BİM, kurulduğu 1995 yılından bugüne kadar yüksek maliyet disiplini, verimlilik odaklı operasyon yaklaşımı, sektör ortalamalarının çok altındaki brüt kar marjları ve “yüksek kalite, düşük fiyat” şiarıyla ürün fiyatlarını mümkün olan en düşük seviyelerde tutmayı başarmış, diğer piyasa aktörlerine örnek olmuş ve bu yolla enflasyonun düşürülmesine katkı sağlamış bir kurumdur. İş modelimizin temel politikası çerçevesinde, “her gün düşük fiyat” anlayışıyla faaliyet gösteriyoruz. Maliyetlerden elde ettiğimiz tasarrufları ürün fiyatlarına yansıtıyoruz. Bu politika, müşterilerimizin güvenlerinin sağlanmasında temel etkendir. Halkımızın beklentisi doğrultusunda yüksek kaliteli ürünleri uygun fiyat politikasıyla halkımıza ulaştırmaya devam edeceğiz.”


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri