Billur Tuz "Universalt" İle Küresel Pazarda

21 Haziran 2019 Cuma

Türkiye’nin efsane tuz markası Billur Tuz, uzun süredir yatırımlarını sürdürdüğü sanayi tuzları ile yurt dışı atılımı yapıyor. Billur Tuz güvencesi altında yalnızca sanayi tuzları üreten Universalt markası ile, global pazara çıktığı kısa sürede Amerika, Avrupa ve Afrika’da ihracat yapmaya başladı

billur-tuz-universalt-ile-kuresel-pazarda

Türkiye’nin efsane tuz markası Billur Tuz, uzun süredir yatırımlarını sürdürdüğü sanayi tuzları ile yurt dışı atılımı yapıyor. Billur Tuz güvencesi altında yalnızca sanayi tuzları üreten Universalt markası ile, global pazara çıktığı kısa sürede Amerika, Avrupa ve Afrika’da ihracat yapmaya başladı.


Türkiye’nin tuz denince akla gelen ilk markası olan Billur Tuz, deniz tuzundan ürettiği sanayi tuzları kategorisinde büyümesini tüm dünyada yeni markası ile sürdürecek. Billur Tuz’un sanayi tuz kategorisindeki yeni markası olan Universalt, yüksek ihracat hedefleri ile global pazara güçlü bir giriş yaptı.

  

17 farklı dilde her sektöre uygun ürün

Su arıtmada ve yumuşatmada kullanılan yüksek kaliteli tablet tuzlar ve gıda sanayisine yönelik iyotlu ve iyotsuz granül tuzlardan oluşan ürün portföyü ile global pazara giriş yapan Universalt, farklı kullanım alanlarına yönelik olarak ürün gamını genişleterek devam edecek. İlaçtan tekstile, kış ile mücadeleden kimya sektörlerine kadar pek çok alanda Universalt’ın kaliteli ve doğa dostu ürünleri kullanılabilecek. Dünyanın dört bir yanına ulaşma hedefi ile Universalt ambalajlarında 17 farklı dilde ürün açıklamaları yer alıyor.


Uluslararası kalite sertifikalarına sahip olması ile de global pazarda güvenilir bir marka olan Universalt, şimdiden Avrupa, Afrika ve Amerika pazarında satışlarına başladı. Kalite ile özdeşleşen Universalt, yüksek kapasite üretimi ile dünyanın her yerinden gelen talepleri karşılayacak donanımda.


Dünya pazarının en büyüğü olmaya hazırız

Universalt’ın hızlı büyümesi ve hedefleri ile ilgili Billur Tuz Genel Müdürü Mutlu Mermer; “Türkiye’nin ilk ve en büyük rafine tuz fabrikamızda 55 yıldır Ege Denizi’nden elde ettiğimiz saf ve sağlıklı gıdaya uygun tuz çeşitlerimizi tüketiciler ile buluşturuyoruz. Billur Tuz ile 25’ten fazla ülkeye sofralık tuz ihraç ediyoruz. Ülkemizi ve yerli markamızı global pazarda temsil ederken, Billur Tuz bünyesinde yeni kurduğumuz markamız “Universalt” ile de sanayi tuzlarımızı dünyaya sunmaya başladık. Amerika, Asya ve Afrika’da pek çok yeni müşterimiz ile girdiğimiz bu pazarda çok hızlı ve olumlu dönüşler alıyoruz. Sahip olduğumuz uluslararası kalite sertifikalarımız ve 17 dilde açıklama içeren ambalajlarımız ile iddialıyız. 24 saat durmadan işleyen fabrikamız, limana yakın konumumuz sayesinde dünyanın dört bir yanından gelen talepleri hızlı ve sorunsuz yanıtlayarak, bu pazarda önemli bir oyuncu olmaya hazırız” dedi.


Genel Müdür Mutlu Mermer, 55 yıllın Billur Tuz tecrübesi ile global bir marka yaratmak üzere yola çıkarken “Universalt” adının tercih etme sebeplerini şöyle açıkladı: “Billur Tuz bizler için unutulmaz bir marka olmasına rağmen, katıldığımız fuarda global pazarda telaffuzunun güç, akılda kalmasının zor olduğunu gördük. Sanayi tuzları sektöründe büyük kimya firmaları ile rekabet ediyoruz, buna uygun olarak hem yaptığımız işi anlatan hem de uluslararası imajımızı desteklemek üzere universal ve “salt” kelimelerini birleştirdik, evrensel tuz anlamında “Universalt”u ortaya çıkarttık”.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri