B&G Store yönünü Ortadoğu’ya çevirdi

Dünya standartlarında hizmet vererek Türkiye’de çocuk giyimine farklı bir bakış açısı kazandıran B&G Store, 72’nci mağazası için Ortadoğu’yu seçti

B&G Store yönünü Ortadoğu’ya çevirdi

Türkiye’de 23 ilde ve Rusya’da iki mağazası bulunan B&G Store, Suudi Arabistan’da açtığı mağazayla yurt dışı büyümesini de hızlandırıyor.  Aynı zamanda Viaport Tuzla Marina’ya da şube açan marka, Viaport Venezia mağaza açılışıyla mağaza sayısını 74’e çıkaracak.

B&G Store; Patrizia Pepe, Guess Kids, Dirk Bikkembergs, Hemisphere, Pediped, Kappa, Boaonda, İgor gibi yurtdışında kendini kanıtlamış ve Türkiye'de de seçkin bir kitle tarafından tercih edilen dünyanın önde gelen markalarının çocuk koleksiyonlarını Türkiye'ye getiriyor. Ayrıca Türkiye'de üretimi yapılan BG Baby, NBT Jeans, Riccione, Tyess, Firstline, Riccione Sports, Lia Lea markalarıyla da 0-14 yaş arası çocuklar ayrıcalıklı tasarımlarla buluşuyor.

 

2018 hedefi 100 mağaza, 100 milyon lira ciro
2014 yılını yüzde 25 büyümeyle kapattıklarına değinen B&G Store Yönetim Kurulu Başkanı Seyidullah Nebati, geçen yılın cirosunu 52 milyon lira olarak açıkladı. 2015 yılını da 70 milyon lira ciro ile kapatmayı hedeflediklerini belirten Nebati, bugün 73'e ulaşan mağaza sayısı ile Türkiye ve yurt dışında olmak üzere, birçok noktadan tüketicilere ulaştıklarını bildirdi. Seyidullah Nebati, her yıl ortalama 8-12 mağaza açarak, 2018'de 100 mağazalı ve 100 milyon lira cirolu bir marka olma hedefinde olduklarını belirtti. 

Kurulduğu ilk günden bugüne kaliteli ve sağlıklı giyime önem veren, çocuk giyiminde tasarım anlayışına önemli yenilikler getiren B&G Store, moda sever ebeveynlerin ilgi odağı oldu. Anne baba olmaya hazırlananların ve çocuk sahibi olanların en çok tercih ettiği marka olan B&G Store, mağazalarında her sezon bulunabilecek bin – bin 250 arası model çeşidiyle iddiasını sürdürüyor.

Yurt içi ve yurt dışındaki mağazalarıyla birlikte hızlı büyümesini sürdüren B&G Store, yükselen başarı grafiğiyle dikkat çekiyor.