Ben Madonna’yım, sen kimsin be?

Ben Madonna’yım, sen kimsin be?

Cenk Erdem

Son olarak Washington Post, Madonna’nın dev star kadrosuyla yayınlanmadan bile heyecan yaratan “Bitch I’m Madonna” videosunu hiç orijinal bulmamışmış.

Oysa ki, Dj Snake ve Lil Jon’un 3 milyondan fazla satan şarkısı “Turn Down For What” gibi yenilikçi bir elektronik pop şarkısı olan parçanın videosu da rengarenk ve müthiş eğlenceli. Klibin şöhretli misafirleri de Madonna’ya süper sempatik bir saygı duruşunda bulunuyorlar. Misal Beyonce’nin efsanevi “Vogue” hareketi öyle şık ki…

Hele hele klibin sonunda Katy Perry’nin pembeler içinde ve o fıstık küpelerle “Sen kimsin be?” çığlığı klibe öyle tatlı yerleştirilmiş ki…

Madonna hayranları klibi günlerce bekleyip, önce 24 saat boyunca sadece dijital platform Tidal üzerinden seyredilebiliyor diye bozuldular ama izlemenin yolunu da bir iki saate kalmadan buldular. (Ben dahil)

Velhasıl klipte Madonna’nın enerjisi, şarkının geçişleri ve klibin başındaki ikonlaşmış “Like A Virgin” imajıyla o küçük kızlar şenlik havasında. Hem klipte Rita Ora’dan Miley Cyrus’a, Kanye West’ten Katy Perry ve Beyonce’ye kadar müzik dünyasında süperstar kim varsa, hala Madonna’nın yaşına, şöhretine ve başarısına ve her türlü haline laf edenlere gereken cevabı veriyor: Ben Madonna’yım, sen kimsin be?