BeautyEurasia yüzde 21 büyüdü

01 Ağustos 2014 Cuma

Kozmetik ve güzellik endüstrisi bu yıl ilk kez “ITE Beauty Events” çatısı altında düzenlenen BeautyEurasia 2014’te buluştu. Kıtaların buluştuğu İstanbul’da gerçekleşen dünyanın sayılı Kozmetik, Güzellik, Kuaför Fuarı BeautyEurasia 2014, dünyanın her bölgesinden gelen katılımcı ve ziyaretçiyi ağırladı, yeni işbirlikleri ve anlaşmalara ev sahipliği yaptı

beautyeurasia-yuzde-21-buyudu

Binlerce katılımcı ve ziyaretçiyi aynı platformda buluşturan BeautyEurasia 2014’te sergilenen kozmetik, kişisel bakım, kuaför, güzellik salonu ürün ve ekipmanları, wellness & spa, doğal kozmetik, ambalaj ve özel markalı ürünler alıcıları memnun etti.

10’uncu yılda net artış yakalandı
Her geçen yıl büyüyen ve kendini geliştiren BeautyEurasia, 10’uncu yılında yerli ve uluslararası katılımcı sayısında net bir artış yakaladı. BeautyEurasia 2014 Türkiye’den ve aralarında İtalya, Fransa, İspanya, Polonya, Bulgaristan, Kore, Tayland, Fas milli katılımı ile Malezya, Tayvan ve Çin grup katılımlarının da bulunduğu 44 farklı ülkeden 550 katılımcıyı buluşturarak, katılımcı sayısında yüzde 15 oranında, metrekare bazında ise yüzde 21 büyüme gerçekleşti.  İtalyan Ticaret Ajansı – İTA ve Milano Ticaret Odası’nın Dış İlişkiler Ajansı  - Promos’un katkıları ile İtalya’dan, Fransız Devleti Dış Ticaret Ajansı –UBIFRANCE organizasyonuyla Fransa’dan, Polonya Ekonomi Bakanlığı’ın desteği ile de Polonya’dan, İspanyol Dış Ticaret Enstitüsü – ICEX’in desteği ile İspanya’dan, küçük ve orta ölçekli işletmeleri destekleyen BSMEPA Bulgar Ajansı’nın desteği ile Bulgaristan’dan, Kore Ticaret Yatırım Promosyon Ajansı - Kotra ve Kore Uluslararası Güzellik Sanayi Ticaret Derneği – IBITA’nın organizasyonu ile Kore’den, Fas Krallığı İstanbul Başkonsolosluğu’nun ve Maison de l'Artisan derneğinin yürüttüğü başarılı çalışmaların sonucunda Fas’tan çok sayıda seçkin firma BeautyEurasia’da alıcılar ile buluştu. Grup katılımlarının yanı sıra Türkiye, Almanya, Yunanistan, Hollanda, Slovenya, Sırbistan, İsviçre, İskoçya, İngiltere ve Kanada gibi pek çok ülkeden gelen katılımcılar çok sayıda anlaşmaya imza attı.

3 günde 9 bin 383 profesyonel ziyaretçi fuarı gezdi
Türkiye, Balkanlar, Orta Asya, Kafkaslar, Orta Doğu ve Afrika'yı kapsayan Avrasya bölgesinin her köşesinden ve 104’u aşkın ülkeden gelen toplam 9 bin 383 profesyonel ziyaretçi BeautyEurasia 2014 fuarını ziyaret etti. Genel ziyaretçi sayısında yüzde 14 atış yaşanırken yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 32 artış gerçekleşti.  Başta İzmir, Ankara ve Antalya olmak üzere Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden fuara toplu ziyaretler gerçekleşti. İzmir ve Ankara Ticaret Oda’larının düzenlediği grupların yanı sıra Anadolu’nun 15 ilinden Kuaför Odaları fuara toplu ziyaret gerçekleştirerek renk kattı.

Afrika ve Orta Asya katılım sayısını 2’ye katladı
Her yıl olduğu gibi yüzlerce bölgeden ziyaretçileri ağırlayan BeautyEurasia 2014 Afrika ülkelerinden de yoğun ilgi gördü. Geçen fuarlar ile karşılaştırıldığında bu sene Afrika’dan; Angola, Senegal, Kenya, Nijerya, Nijer, Liberya, Gine Cumhuriyeti, Güney Afrika, Gana, Togo, Çad, Tanzanya, Kamerun, Mozambik, Etiyopya, Siera Leone Cumhuriyeti, Zimbabwe, Sudan, Libya, Cezayir ve Fil Dişi olmak üzere çeşitli ülkelerden alıcıların BeautyEurasia’ya ziyaretleri dikkat çekti. Orta Asya ve Kafkaslar’da yürütülen çalışmalar sonucunda Kazakistan, Kırgızistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Tacikistan, Afganistan ve Özbekistan’dan kozmetik ithalatçıları da fuara ilgi gösterdi. Uzak ve tropik coğrafyalardan da fuara ilgi yoğun oldu, Panama, Dominik Cumhuriyeti, Ekvador, Amerikan Samoası, Şili, Yeni Zelanda, Vietnam, Avustralya ve Bahamalardan gelen ziyaretçiler BeautyEurasia’da buluştu. BeautyEurasia’ya münferit ziyaretçilerin yanı sıra birçok seyahat acentaları ve dernekler vasıtasıyla Afganistan, Bulgaristan, Nijerya, Lübnan, Tunus, Sırbistan, Hırvatistan, İran, Irak ve Fas gibi farklı ülkeden gelen ziyaretçi grupları katılımcı firmalar ile buluştu. BeautyEurasia 2014 geçen yıl ki aynı başarısını arttırarak hem ziyaretçi, hem katılımcı sayısında hızlı bir yükseliş gerçekleştirip kendi rekorunu kırdı. Yabancı ziyaretçi sayısında yüzde 32 oranında artış gözlemlenirken yeni ülkelerden gelen ziyaretçi artışı dikkat çekti.

11’inci BeautyEurasia Fuarı, Seneye, 30 Nisan - 02 Mayıs 2015 tarihlerinde, Atatürk Havaalanı karşısındaki İstanbul Fuar Merkezi’nde (IFM, 9-10-11 salonlar) gerçekleşecek.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri