Beauty İstanbul etkinliği 3’ü 1 arada konsept sunacak

Beauty İstanbul, yenilikçi anlayışıyla fuar sektörüne 3’ü 1 arada etkinlik konseptini tanıtacak

Beauty İstanbul etkinliği 3’ü 1 arada konsept sunacak

Beauty İstanbul 2019, konvansiyonel ihtisas fuarına ek olarak, benzersiz “o2o platformu” ile kullanıcılarına kayıt oldukları andan itibaren alıcılarla iş yapma imkânı sunacak. Beauty İstanbul katılımcıları fuar tarihine henüz 8 ay olmasına rağmen 141 ülkeden 2 binden fazla kayıtlı alıcı ile iş ilişkileri kurmaya başladı. Ticarete başlamak için fuar gününü bekleme devri Beauty İstanbul ile sona eriyor.

 

“o2o platformu” kullanıcılarına 365 gün online matchmaking yapabilecekleri bir araç sunuyor. Ziyaretçiler www.beauty-istanbul.com internet sitesinde bulunan ücretsiz online kayıt formunu doldurdukları andan itibaren katılımcı profillerine erişebilme, binlerce ürünü görüntüleme, ürünler hakkında sorular sorma, katılımcılarla önceden toplantı düzenleme ve katılımcılarla mesaj aracılığı ile iletişime geçme erişimi sağlıyor. Resmi katılımcılar ise, kayıtlı alıcı listelerini ve profillerini inceleyebilme, sisteme ürünleri yükleyebilme ve tanıtabilme, fuar günü için toplantı ayarlama ve doğrudan alıcılar ile iletişime geçebilme olanaklarından yararlanabiliyor.

 

Beauty İstanbul, aynı zamanda tüm dünyadan yoğun çalışmalar sonucunda özenle seçilmiş bin seçkin alıcıyı fuara getirebilmek amacıyla özel olarak oluşturduğu hosted buyer programına yatırım yapıyor. Alıcıların kalitesini belirleyebilmek için Beauty İstanbul ekibimiz 180’den fazla ülkeden kozmetik ve güzellik sektörlerinde faaliyet gösteren ve yüksek alım gücü olan ithalatçılara, alıcılara, profesyonellere ve yöneticilere ulaşabilmek ve onları fuara davet edebilmek amacıyla telefon görüşmeleri, mailleşmeler ve yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyor. Özellikle Güney Afrika, Sahra Altı Afrika ve Güney Doğu Asya’ya odaklanarak dünyanın çeşitli yerlerinden en özel alıcıların uçuşları ve konaklamaları karşılanarak fuara yeni iş fırsatları getirmeleri sağlanacak.

 

Beauty İstanbul 2019, uluslararası kozmetik, güzellik, kuaför, private label, ambalaj ve ham madde fuarı profesyonel ziyaretçilerine 2-3-4 Ekim gününde İstanbul, Türkiye’de ev sahipliği yapacak. Beauty İstanbul, 40 ülkeden 400 katılımcı ve 140’tan fazla ülkeden 8 binin üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırlayarak sadece bölgesel değil, tam anlamıyla uluslararası bir kozmetik ve güzellik fuarı olmayı hedefliyor.
Kozmetik ve güzellik sektörlerine ek olarak fuar; ambalaj, hammadde, private label, kuaför, makine, tırnak bakımı, ev ve bebek bakım sektörlerine ve özellikle Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Afrika gibi bölgelere ek olarak, Güney Amerika ve Güney Asya’ya odaklanacak.

 

Beauty İstanbul ekibi daha önce hiçbir organizatörün göstermediği bir özveri ile olağanüstü bir performans sergiliyor. 2018 yılı boyunca ekibimiz 97 ülkede, 117 şehirde 308 etkinlikte tanıtım faaliyetlerinde bulundu.20 yıllık deneyimi ile İpekyolu Uluslararası Fuarcılık ekibinin kozmetik ve güzellik sektörünü İstanbul’da bir araya getirmek amacıyla çalışmalarına hızla devam ettiğini bildirmekten gurur duyuyoruz.

 

Beauty İstanbul fuarını organize eden İpekyolu Fuarcılık ekibi, 2018 Ocak ayından bu yana tüm dünyadan alıcı ve ziyaretçilerin dikkatini Beauty İstanbul fuarına çekmek için uluslararası fuar ve etkinliklerin tamamına yakınına iştirak ederek büyük bir özveri ve çabayla çalışıyor.

 

51 farklı milletten 25 daimî ve 181 geçici personele sahip Beauty İstanbul ekibi, 2018 yılında 130 bin sektör profesyoneli ile yüz yüze görüşerek 2019’da düzenlenecek olan Beauty İstanbul’a katılmanın sunacağı fırsatları aktarıp fuara davet ettiler. İmkânsız gibi görünse de, kararlılık ve özveri ile toplamda 206 kişiden oluşan Beauty İstanbul ekibi henüz 2019 yılına girmeden dahi benzeri olmayan bir tanıtım performansı sergiledi.

 

Ziyaret edilen yerler arasında kozmetik ve güzellik sektörü için gelişmekte olan pazarlar yer alıyor. Güney Amerika’da Brezilya, Panama, Küba, Meksika, Bolivya, Ekvador, Şili, Kolombiya ve Kosta Rika; Afrika’da ise Benin, Çad, Cibuti, Fildişi Sahili, Kenya, Madagaskar, Mali, Senegal, Nijerya, Tanzanya ve

Togo; Güney Doğu Asya’da Kamboçya, Endonezya, Malezya, Filipinler, Singapur ve Tayland ve bu özel odak bölgelerine ek olarak, Beauty İstanbul Doğu Avrupa’daki Bulgaristan, Hırvatistan, Letonya, Litvanya, Moldovya, Makedonya, Romanya, Polonya, Rusya, Ukrayna ve Belarus gibi geleneksel pazarlarda da saha etkinlikleri gerçekleştiriyor. Orta Asya’da Özbekistan, Kazakistan, Tacikistan, Azerbaycan, Türkmenistan; Fas, Cezayir ve Libya gibi Arapça konuşan ülkelerin yanı sıra, Avrupa ve Asya’daki daha birçok şehirde Orta Doğuda Mısır, İran, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Lübnan ve Kuveyt’te de tanıtım faaliyetlerine devam ediliyor.

 

Beauty İstanbul ekibi, tanıtım çalışmalarına 2019 yılında da durmaksızın devam ediyor. Ocak ayı boyunca ekibimiz Tokyo, Nairobi, Paris ve Dubai‘de düzenlenen birçok etkinliğe katıldı. 2019 yılı boyunca da Havana’dan Jakarta’ya, Düsseldorf’tan Kahire’ye, New York’tan Mumbai’ye, Moskova’dan Kazablanka’ya tüm dünyada gerçekleşen birçok sektörel etkinlikte yer almaya devam edecek.