Beauty Istanbul 2019’da 8 bin kişiyi ağırlayacak

Beauty Istanbul 2019’da 8 bin kişiyi ağırlayacak

İstanbul merkezli İpekyolu Fuarcılık, İstanbul, Moskova, Almatı, Dubai gibi birçok şehirde 20 yıldır başarılı fuarlar organize ediyor. Ayrıca İpekyolu, özellikle kozmetik ve güzellik sektörlerinde öncü fuar olarak bilinen önceki yıllarda düzenlediği fuarlarıyla kanıtlanmış birçok başarıya sahip.

 

İpekyolu çalışmalarına 1999 yılında Moskova, Ukrayna, Dubai, Paris ve daha birçok şehirde ve ülkede düzenlenen uluslararası kozmetik fuarlarına milli katılım organize ederek başladı. 2005 yılında İstanbul’da organize edip 10 yıl boyunca sürdürdüğü kozmetik fuarını, uluslararası güzellik sektöründe öncü ticari oyuncularla iyi ilişkiler geliştirerek büyütüp, 2014 yılında uluslararası fuar organizatörü bir firmaya sattı. 20 yıllık tecrübesi boyunca İpekyolu Fuarcılık, İstanbul, Kazakistan, Tacikistan gibi farklı ülkelerde birçok sektörde uluslararası fuarlar düzenledi. Düzenlediği organizasyonların başarısı ve sektöre verdiği kaliteli hizmetler sonucunda 2007 yılında Uluslararası Fuar Organizatörleri Birliği (UFI) üyesi statüsüne yükseldi.

 

3 yıllık bir yenilenme sürecinden sonra kozmetik ve güzellik endüstrisinden gelen istekler ile sektörün ihtiyaçları doğrultusunda İpekyolu Fuarcılık, dünya kozmetik fuarları sektöründe öncü olmak için sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak yeni fikirleriyle Beauty Istanbul kozmetik fuarını organize ediyor.

Beauty Istanbul 40 ülkeden, çoğunluğu Avrupa, Asya ve Türkiye’den olmak üzere 400’den fazla katılımcıyı misafir etmeyi bekliyor. Kişisel bakım ürünleri, parfüm, saç bakım ürünleri, spa & wellness ürünleri, makyaj, dermo kozmetik, tırnak bakım, kuaför ve güzellik salon ekipman ve ürünleri, ev bakım, temizlik ve hijyen ürünleri gibi geniş bir ürün yelpazesini görücüye çıkarıyor.

 

Beauty İstanbul’a 3 binden fazlası uluslararası olmak üzere 120’den fazla ülkeden 8 binden fazla profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Alıcılar için fuar sadece geleneksel merkez bölgeleri hedeflemiyor. Ayrıca sektör için elverişli olabilecek daha yeni bölgelere de ulaşmaya çalışıyor.

 

Fuara eski Sovyet Bölgesi (Kazakistan, Tacikistan ve Özbekistan’da İpekyolu’nun yerel ofisleri bulunmaktadır), Doğu Avrupa, Balkanlar, Orta Doğu, Körfez ülkeleri, Kuzey Afrika ve Afrika kıtasının sektör için yeni olan keşfedilmemiş 50 ülkesi, Orta ve Güney Amerika, Karayipler, Güney ve Güney Doğu Asya, ASEAN ülkeleri alıcı ve dağıtıcı firmaların geleceği ana ülke ve bölgeler olacak.

 

2-3-4 Ekim 2019 tarihlerinde üretici ve alıcıları bir araya getirecek olan etkinlik, şehrin merkezinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.