BC Partners'tan Migros açıklaması

03 Temmuz 2013 Çarşamba

BC Partners Migros dahil tüm yatırımları için alternatifleri olağan iş akışı içinde değerlendiriyor

bc-partnerstan-migros-aciklamasi

MH Perakendecilik üzerinden Migros'ta yüzde 80.51 hissedar konumunda bulunan özel girişim sermayesi şirketi BC Partners, faaliyetlerinin olağan akışı kapsamında Migros dahil olmak üzere tüm yatırımları için değişik alternatifleri periyodik olarak değerlendirdiğini duyurdu.

Reuters'ta Pazartesi günü yer alan bir haberde, konu hakkında bilgi sahibi iki kaynak, JP Morgan ve Bank of America'nın BC Partners'a Migros'ta stratejik seçenekleri konusunda danışmanlık yaptıklarını ve sürecin satış ile devam edebileceğini söylemişti. Şirketten KAP'a yapılan açıklamada, basında yer alan haberlerin BC Partners'ın olağan iş akışı çerçevesinde olduğu ifade edildi.

BC Partners kontrolündeki Moonlight Perakendecilik 2008 yılında Migros'un yüzde 50.83 hissesini Koç Holding'den yaklaşık 2 milyar euroya satın almış; aradan geçen sürede yeni satın almalarla Migros'taki payını yüzde 98'e kadar yükseltmişti.

Moonlight Perakendecilik 2009 yılında Migros Türk ile birleşmiş ve süreçte Migros'un ana ortağı MH Perakendecilik olmuştu. MH Perakendecilik 2011 yılında Migros'taki yüzde 17 payı borsada satmıştı. Migros hisseleri saat 0947'de yüzde 0.48 kayıpla 20.8 lirada. BIST-100 ise yüzde 1.33 düşüşte.

Kaynak: MilliyetGüvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri