“Bayramlar bizim için bir arz-ı endam dönemi”

12 Haziran 2018 Salı

Bayramlar, hem tüketiciler hem de perakendeciler için hala o kadar büyük bir önem taşıyor ki; her iki taraf da bu döneme ayrı bir heyecan ve azimle hazırlanıyor. Bayram denildiğinde aklımıza ilk gelen ürünler çikolata ve şeker olduğuna göre, bu dönem sektörün devleri için de ayrı bir önem taşıyor olsa gerek. Bayram yaklaşırken ve etrafımız rengarenk çikolata ve şeker paketleriyle dolup taşıyorken, bizler de sektörün büyüklerinden Şölen CEO’su Elif Çoban’a bu Ramazan Bayramı’na nasıl kampanyalar ve stratejik açıdan nasıl hazırlandıklarını sorduk

bayramlar-bizim-icin-bir-arz-i-endam-donemi

Özel Haber: Deniz Demir

 

“Şölen kurulduğu 1989 yılından bu yana tüm bayram dönemlerinde tüketicilerin evine konuk oluyor” diyerek sözlerine başlayan Şölen CEO’su Elif Çoban, tüketiciyi evinde ziyaret ediyormuşçasına heyecan duyduklarını da dile getirdi.

 

Bayram süreçlerinin kendileri için ne kadar önemli olduğuna da değinen Çoban, şunları söyledi: “Bayram dönemleri bizi en çok heyecanlandıran ve mutlu eden dönemler. Bunun ardındaki unsur, özen. Biz işimizi çok büyük bir özenle yapıyoruz. Bayramlar da geçmişten bugüne özel ve özenilen günler. En iyi yemekleri yapıldığı, en iyi sofraların kurulduğu, en iyi kıyafetlerin giyildiği günler. Biz de 365 gün işimize çok özeniyoruz. İşimizle yatıp işimizle kalkıyoruz. Bayram günleri bizim için bir arz-ı endam dönemi. Bu nedenle, sanki milyonlarca tüketiciyi evinde ziyaret ediyormuşçasına heyecanlanıyor ve bu döneme çok iyi hazırlanıyoruz.”

 

Bayram dönemlerine girilirken yapılan hazırlıklardan da bahseden Çoban, hazırlıkların tüm yıl sürdüğünü belirtiyor. Saha ziyaretlerinin oldukça yoğun olduğunu belirten Çoban: “Bayram hazırlıklarımız hemen hemen neredeyse bir yıl sürüyor. Bayram biter bitmez biz önümüzdeki yılın bayram hazırlıklarına başlıyoruz. Bayram döneminde geçirdiğimiz yoğun saha ziyaretleri sonrasında gördüğümüz, gözlemlediğimiz tüm konuları değerlendirerek nihai tüketicilerimizin beklentilerini karşılayabilmek için hummalı bir çalışma içine giriyoruz. Dünyanın sayılı ve Avrupa’nın en önde gelen yüksek kapasiteli ve gelişmiş fabrikasına sahip olduğumuz için bunu yapabiliyoruz. Binlerce şefin dünyadaki en teknolojik makinelerle olağanüstü ürünler ürettiği rüya bir fabrikaya sahibiz.” diye konuştu.
Yürütülen iş süreçleri ve çikolata pazarına Şölen’in kattıkları hakkında da konuşan Çoban, şöyle konuştu: “Şölen, tüketicilerine sürekli yeni lezzetler sunmak isteyen, odağında yenilikçilik olan bir şirket. Bu yıl Türkiye çikolata pazarında ilke imza atarak bu anlayışımızı bir kez daha desteklemiş olacağız. Dünyanın kültürel ve tarihi açıdan en gözde şehirlerinden olan İstanbul’un siluetlerini, Şölen İstanbul Koleksiyonu’nda bir araya getiriyoruz. İlk kez Ramazan Bayramı döneminde tüketicilerimizin beğenisine sunacağımız bu koleksiyonda; Kız Kulesi, Galata, Ayasofya ve Boğaziçi manzaraları gibi tarihi miraslarımızı gravür sanatıyla madlen çikolatalara taşıyoruz.”


Ürün portföyünden ve gerçekleşen yeniliklerden de söz eden Çoban: “Gerçek meyve suyu kullanarak ürettiğimiz jelly şeker Butik Meyve Bahçesi’ne, bayrama özel yeni çeşitler ekledik. Butik Meyve Bahçesi’nin elma, çilek, portakal, limon, tropik ve karpuz gibi lezzetlerinin yanı sıra ahududu, böğürtlen, kavun, şeftali, mango ve mandalina tatlarını ekledik. Her damak tadına uyacak 12 farklı çeşidimizle tüketicilerimizin bayramının şölene dönüşmek bizim en büyük mutluluğumuz. Ayrıca bayramların en sevilen çikolatalarından biri olan Octavia’nın hediyelik kutusunu yeniledik. Tüketicilerimiz, Octavia’nın yenilenmiş şık ambalajı ve lezzetiyle konuklarını hem keyifle ağırlayacak hem de sevdiklerinin bayramını taçlandıracak.  Ayrıca renk renk şık alüminyum sargılı ambalajlarda gerçek sütlü çikolatanın fındık kremasıyla birleştiği Mojee’yi de yenileyerek bayram lezzetlerimize ekledik.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri