Başbakan uluslararası devleri yatırıma çağıracak

14 Ocak 2016 Perşembe

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde Türkiye’deki uluslararası sermayeli firma temsilcilerine hitap edecek

basbakan-uluslararasi-devleri-yatirima-cagiracak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, yarın Türkiye’de yatırımları olan uluslararası sermayeli 70 firmanın üst düzey yöneticisiyle bir araya gelecek. Davutoğlu, İstanbul’da gerçekleştirilecek toplantıda, küresel sermayeye, yeni yatırım çağrısı yapacak, ekonomi politikalarının şekillenmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacak. Davutoğlu, yarın Başbakanlık Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde Türkiye’deki uluslararası sermayeli firma temsilcilerine hitap edecek.


Toplantıya aralarında Mercedes, Microsoft, Intel, Mitsubishi, Samsung, Rolls Royce, General Electric, Shell ve Toyota gibi şirketlerin yöneticilerinin bulunduğu bankacılık, enerji, sigorta, telekomünikasyon, sanayi, otomotiv, teknoloji ve sağlık sektöründe faaliyet gösteren 25 ülkeden 70 üst düzey yönetici katılacak. Toplantıda, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan koordinatörlüğünde yürütülen reformlarla ilgili olarak yabancı yatırımcılar bilgilendirilecek.


Önce Londra sonra Davos
Davutoğlu, pazar günü de İngiltere’ye giderek Merrill Lynch’in davetiyle Londra’da temaslarda bulunacak olan Davutoğlu, uluslararası yatırımcıları Türkiye’ye davet edecek. Davutoğlu, Londra’dan sonra Dünya Ekonomik Forumu’nun yapılacağı Davos’a geçecek.


Bu haber 14 Ocak tarihinde Volkan Yanradağ’ın Habertürk Gazetesi’nde yayınlanan özel haberinden alıntıdır.Güvenilir Online Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri