Başarının evrensel yasaları

İçsel güç yasası: Gerçek gücünüzü keşfettiğinizde neleri başarabileceğinizi de bileceksiniz. Kendimizi keşfettiğimizde her şeyi tezahür ettirebiliriz. Sevgiyi içimize aldığımızda bu enerjiyle yapacaklarımızı fark ettiğimizde gücümüzü de hissedeceğiz. Sonsuz olasılıklara açık olduğumuzu bilmek bir fırsattır. Bu yasayı hayatımıza alabilmek için kendimizi dinlememiz, kendimizle baş başa kalmamız gerekmektedir. Kendimizi ve çevremizi yargılamamak içsel güç yasasının işlemesi için önemlidir.

 

Alma-Verme Yasası: Almak ve vermek evrendeki enerji akışının iki farklı yüzüdür. Dişil eril enerji dengesi, bolluk ve bereket için alma verme dengesinin sağlanması önemlidir. Gönülden verdiklerin mutlaka sana fazlasıyla döner. Bunu yaşama teşekkür olarak da değerlendirebiliriz. Yaşama sevgiyle yaklaşırsan sana hediyelerini verecektir.

 

Sebep Sonuç Yasası (Karma Yasası): Ne ekersek onu biçeriz. Hatta 1 ektiğimizi en az 3 katı ile biçeriz demek daha doğru olacaktır. Her eylem kendine geri dönen benzer bir enerji gücü yaratır… Bir telefona cevap vermediğinizde bilin ki bir başkası da sizin telefonunuza cevap vermeyecektir. Başkalarına mutluluk ve başarı getirecek eylemleri seçtiğimizde, kendi karmamızın meyveleri de mutluluk ve başarı olur.  Her şeye sevgi ile yaklaşmak en doğru harekettir. Yapacağınız yardımlar, destekler muhakkak size geri dönecektir. Ne yapacağınızı bilemediğiniz olaylarda kendinize şunu sorun: “Bu olaya sevgiyi nasıl katabilirim?”

 

Niyet ve Arzu Yasası: Sevgi dolu bir insan umut doludur.  Niyet ve arzunun alanında sonsuz bir düzenleme gücü vardır. Sevgi ile başlayan niyetler korkudan etkilenmez. Endişe yerine güveni seçerseniz, yaşam enerjiniz daha baskın açığa çıkacaktır. Yapacağınız her işe sevgi dolu bir niyetle başlayın. Bunun için sadece sevgi sözcüğünü tekrar etmeniz yetecektir.

 

En Az Çaba Yasası: Ahenk, sevgi ve neşenin getirdiği doğal güçlerden yararlandığımızda, çabasız bir kolaylıkla başarılı bir yaşam, iyi bir gelecek yaratırız. Bu döngünün artması için daha fazla enerji yayın.  Hem kendinizi hem başkalarını yargılamaktan, düşmanca tavırlardan uzaklaşın. Hoşgörüyü, bağışlamayı, sevgiyi seçin. Bu seçimler, evrenle uyum içinde olmanızı sağlar ve seçenekler yaratır.

 

Zihinsel Bağımsızlık Yasası: Bir şeyi elde etmek için o şeye bağımlılıktan vazgeçmeyi anlatan yasa. Sadece sonuçlara bağımlılıktan vazgeçmek gerekir. İstediğiniz her şey zihinsel soyutlanma ile gerçekleşir. Sonsuz olasılıklara açık olmak önemlidir.

 

Hayatın Amacı Yasası (Dharma Yasası): Herkesin yaşamının bir amacı vardır. Başkalarıyla paylaşmak için eşsiz bir hediyesi ya da özel bir yeteneği vardır. Bu eşsiz yetenek başkalarına hizmetle harmanlandığında kendi özümüzün coşkusunu ve sevincini deneyimleriz. Bu da tüm hedeflerin hedefi, nihai hedeftir. Her şeye sevgi ile yaklaşmak en doğru harekettir. Yapacağınız yardımlar, destekler muhakkak size geri dönecektir. Dharma Yasası’na göre insanlığa hizmet söz konusu olmalıdır. Benim yararıma ne var yerine nasıl yardım edebilirim sorusu sizi öze götürür.