Barilla ayrımcılıkla savaşa devam ediyor

08 Mart 2018 Perşembe

Küresel gıda lideri Barilla, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) tarafından LGBTİ bireylere karşı ayrımcılıkla mücadele amacıyla sunulan “İş Dünyası için Davranış Standartlarını” destekleyen ilk İtalyan şirketi oldu

barilla-ayrimcilikla-savasa-devam-ediyor

Tüm çalışanlarına eşit destek ve fırsat sağlamayı, tüm paydaşlarına saygı göstermeyi ve şirketi zenginleştiren bireyler arasındaki farklılıkları kucaklamayı taahhüt eden Barilla Grup, İnsan Kaynakları politikaları ile fark yaratmaya devam ediyor. Barilla Grup, Birleşmiş Milletler (BM)İnsan Hakları Yüksek Komiserliği (OHCHR) tarafından LGBTİ bireylere karşı ayrımcılıkla mücadele amacıyla sunulan ve bugüne kadar 51 büyük uluslararası şirket tarafından imzalanan 'İş Dünyası için Davranış Standartlarını' destekleyen ilk İtalyan şirketi oldu.

 

İş Dünyası için Davranış Standartları, şirketlerin LGBTİ çalışanlarına, tedarikçilerine, müşteri ve distribütörlerine yönelik benimsemeleri gereken belirli kuralları tanımlıyor. Bu standartlar arasında kurumların faaliyette bulundukları yerlerde LGBTİ bireylerin insani haklarına saygı göstermesi ve destek vermesi, işyerlerinde bu konudaki ayrımcılığı ortadan kaldırılması, LGBTİ bireylere iş imkanı tanınması gibi kurallar yer alıyor.

 

Human Rights Campaign Foundation (İnsan Hakları Mücadelesi Vakfı – LGBTİ haklarının savunulması için çalışan, önde gelen bir Amerikan kuruluşu) tarafından geliştirilen Kurumsal Eşitlik Endeksi, LGBTİ çalışanları ilgilendiren kurumsal faaliyetler açısından bir kıyaslama aracı sunuyor. Yürüttüğü çalışmalarla Kurumsal Eşitlik Endeksi’nde üst üste dört yıl 100 puan alan Barilla, 2017'de çalışanlarına yönelik olarak yürüttüğü "Çeşitlilik ve Katılım" konulu eğitimlerin kapsamını genişletti.

 

Çeşitlilik ve katılım ilkesinin odağında insan ve gezegene saygı kavramlarını barındıran Barilla için 2 önemli gündem maddesi olduğunu söyleyen Barilla Çeşitlilik Üst Yöneticisi Kristen Anderson: "Her iki konuda da 2013 yılından bugüne global bir yönetim kurulumuz bulunuyor. Çeşitliliğin kapsanması, kimliğimizin ayrılmaz bir parçası. Bu, hem Barilla çalışanları için hem de dış ilişkilerimiz aracılığıyla toplumla ilgili daha derin bir anlayışa sahip olmamız açısından geçerli. Kapsayıcı bir şirketin daha düzgün kararlar verdiğine, tüketicileri, toplumları ve müşterileri daha iyi anladığına inanıyoruz. Barilla özellikle tüm personelini desteklemek, eşit fırsatlar sunmak, ticari ortakları ile tüketicisine saygı göstermek, farklılıkların yaşamlarımıza ve şirketimize getirdiği zenginliği kabul ederek insanlar arasındaki farklılıkları kucaklamak istiyor. Bu taahhüdümüz sayesinde 4 yıl üst üste, Kurumsal Eşitlik Endeksi’nde 100 üzerinden 100 puan aldık. Çalışanlarımıza yönelik 'Çeşitlilik ve Kapsayıcılık' üzerine eğitim programlarımızı güçlendirdik.” dedi.


Firma Fotogalerisi Bulunmuyor
Firma Videosu Bulunmuyor

Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri