Balparmak’a “Üstün Tasarım Ödülü”

12 Aralık 2012 Çarşamba

Altıparmak Gıda’nın markası Balparmak’ın Yöresel Ballar Serisi, “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” kapsamında “Üstün Tasarım Ödülü”ne layık görüldü

balparmaka-ustun-tasarim-odulu

Balparmak’ın Yöresel Ballar Serisi, TURQUALITY Programı kapsamında bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilen “Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri” kapsamında, gıda kategorisinde Üstün Tasarım Ödülü ile taçlandırıldı.

T.C. Ekonomi Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) işbirliğiyle Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen törende, Ekonomi Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan tarafından takdim edilen ödülü Altıparmak Gıda adına Altıparmak Gıda Marka Müdürü Gülay Yalçınkaya aldı.

TURQUALITY’nin markalaşma çalışmalarını desteklemek için iki yılda bir düzenlenen Design Turkey Endüstriyel Tasarım Ödülleri’ne bu yıl toplam 410 başvuru gerçekleşti. Dünyaca ünlü tasarım uzmanlarının ön elemeyi geçen 365 endüstriyel tasarımından 90’ı ‘İyi Tasarım’, 14’ü ise “Üstün Tasarım Ödülü”ne layık görüldü.

19 Kavramsal Tasarım başvurusundan ise 2’si ödül almaya hak kazandı. Projeye en fazla katılım ise 70 tasarım ile ev mobilyası, 59 tasarım ile ev ve büro malzemeleri, 51 tasarımla da ambalaj sektöründen oldu. Ödüllere 13 farklı sektörden katılım gerçekleşti.Online Güvenilir Alışveriş Siteleri Ucuz İnternet Alışveriş Siteleri Sosyal Sorumluluk Shopping Mall Online Satış Siteleri Online Giyim Kıyafet Siteleri Kadın Giyim Markaları İndirimler Giyim Markaları Fırsat Erkek Giyim Markaları Discount Dernekler Bayan Giyim Siteleri