Perakende PageSkin

Babalar Günü öncesi Türkiye’de online ticarette bir ilk

Babalar Günü öncesi Türkiye’de online ticarette bir ilk

Babalar Günü öncesi Türkiye’nin ilk STK online pazar yeri “Dilek Dükkanı” Make-A-Wish® Türkiye tarafından hayata geçirildi

Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) 20 Haziran tarihinde kutlanacak Babalar Günü öncesinde Türk online e-ticareti için bir ilke imza atarak Dilek Dükkanı projesini duyurdu. Türkiye’nin sivil toplum kuruluşları (STK) tarafından kurulan ilk online pazar yeri olan Dilek Dükkanı (https://dilekdukkani.birdilektut.org/ )35 markanın katılımı ile hayata geçti. Erkek giyimin gözde markalarından olan Boris Becker de Babalar Günü öncesi 36. marka olarak Dilek Dükkanı’nda yerini aldı.  

Geleneksel olarak her yıl haziran ayının üçüncü haftası Pazar günü kutlanan Babalar Günü için geri sayım başladı. Bu sene 20 Haziran’a denk gelen Babalar Günü öncesinde kahraman babalara hediye alma telaşı şimdiden başladı. Son dönemde yaptığı inovatif projelerle adından sıklıkla bahsettiren Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) Babalar Günü alışverişlerini kolaylaştırırken iyilik yapmak isteyenlere müjdeli bir haber veriyor. Haziran ayında Make-A-Wish® Türkiye tarafından hayata geçirilen ve Babalar Günü öncesinde duyurulan Dilek Dükkanı Babalar Günü alışverişini keyfe dönüştürecek. Ayrıca burada yapılan her alışverişin bir kısmı Türkiye’nin çeşitli şehirlerin zorlu hastalıklarla mücadele eden çocuklar için bağış olarak derneğe aktarılacak. Böylece kahraman babaların Babalar Günü’nde hastalıklarla mücadele eden çocukların da kahramanı olması sağlanacak.  

Babalar Günü öncesi 35 marka ile faaliyetlerine başlayan “Dilek Dükkanı” Türkiye’de sivil toplum kurumları tarafından kurulan ilk çevrimiçi pazar yeri olması özelliği ile de dikkatleri ayrıca üzerine çekiyor. Hediye alışverişini pratik ve keyifli bir sosyal sorumluluk projesi haline dönüştüren ‘Dilek Dükkanı’ web sitesinde özel gün kartları, Make-A-Wish®, dekorasyon, çiçek/çikolata, takı/aksesuar, tekstil ve çocuklar için hediye seçeneklerinin olduğu yedi ana başlık yer alıyor.

Babalar Günü öncesi Boris Becker de Dilek Dükkanı’nda yerini aldı  

Make-A-Wish® Türkiye’nin Babalar Günü’nde bir diğer sürprizi de Boris Becker işbirliği oldu. Erkek giyiminin Türkiye’de dikkat çekici markalarından olan Boris Becker de Babalar Günü öncesinde Dilek Dükkanı’nda yerini alıyor. Farklı projelerde de Make-A-Wish® Türkiye’ye destek veren Boris Becker’in ürünlerinin Dilek Dükkanı’nda yer alması da Babalar Günü’nde ürün gamının zenginleşmesi açısından da önemli bir gelişme olacak. Dernek Boris Becker sonrasında yeni markalarında katılımıyla Dilek Dükkanı projesini büyüterek çok daha fazla hasta dilek çocuğuna ulaşmayı hedefliyor.  

Çocukluk çağı kanseri, organ yetmezliği, bağışıklık sisteminin çökmesi gibi zor ve travmatik tedavi süreçleri olan hastalıklarla mücadele eden 3– 18 yaş arası çocuklara yönelik bir oluşum olan Make-A-Wish® Türkiye, Türkiye’deki hasta çocukların dileklerinin gerçekleştirilebilmesi ve onlara farkındalık oluşturmak için organizasyonlar düzenleniyor. 

35 Marka ile başlayan Dilek Dükkanı için birçok marka da sırada

Dilek dükkanı projesi ile dilek çocuklarına katkı sağlayacak yeni bir yol oluşturmaktan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Make-A-Wish® Türkiye (Bir Dilek Tut) CEO’su Füsun Kuran “Hayati tehlikesi olan hastalıklarla savaşan çocuklar; yaşamlarını çok uzun süre hastane odaları, hastalığın yan etkileri, ağır ilaçlar, ağrılar gibi travmatize birçok faktörle birlikte geçiriyorlar. Çocuklarımızın imkansız olarak gördükleri dileklerini gerçekleştirerek amacımız; yaptığımız tüm süreçler ile çocuğa kaybettiği hayal gücünü tekrar kazandırabilmek, hayatında coşku ve umut yaratabilmek, "imkânsız" kavramını zihninden silebilmek. Bunu başardığınızda dilek çocuğu bu imkânsız dileğim gerçekleştiğine göre hastalığımı da yenebilirim diye düşünmeye ve umutlanmaya başlıyor. Biz de yaptığımız projelerle daha çok çoğumuzun dileğini gerçekleştirerek onlara yardım etmeye çalışıyoruz. Türkiye’de bir ilke imza attığımız Dilek Dükkanı projesini Babalar Günü öncesinde hayata geçirerek bu anlamda önemli bir adım attık. 35 destekçi markamızla başladığımız bu serüvende pek çok marka da sırada. Amacımız platformu yeni destekçi markalarla büyüterek çok daha fazla çocuğa umut olabilmek” dedi.    

Araştırmalara göre, dileği yerine gelen çocukların yüzde 42’si arkadaşlarıyla daha sağlıklı ilişkiler kuruyor yüzde 72’sinin enerji seviyesi ve canlılığı artıyor, yüzde 64’ünün hayata tutunma arzusu artıyor ve yüzde 39’unun tedavi sebebiyle yaşadıkları fiziksel sıkıntılar azalıyor.

 

Perakende PageSkin
Perakende PageSkin